• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

TheOracle

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

TheOracle

Intern
16 септември 2007
12
1
DECLARE
nick VARCHAR2(20) := 'TheOracle';
interests VARCHAR2(200) := 'All about Oracle and its products';
moto VARCHAR2(100) := 'LIVE STRONG AND PROSPER';
BEGIN
dbms_put.output_line('Hi, I am' || ' ' || nick || ' ' || 'and I want to know' || ' ' || interests || '.' || 'My moto is ' || moto);
END;
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
DECLARE
nick VARCHAR2(20) := 'TheOracle';
BEGIN
dbms_put.output_line('Hello' || ' ' || nick || ' ' || 'and have a nice stay!');
END;
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

TheOracle

Intern
16 септември 2007
12
1
Дечки фала на одличното добредојде... јес да сега сум румен у обравчињата али ќе ми пројде :)

Сега малце да лаеме по другите форуми :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,690
Мислења
855,789
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно