• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

themes, desklets, visual addons, icons, etc

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,681
333
Доколку имате користено/видено/слушнато за некоја тема/аддон/декслети икони и слично, напишете ги овде(+ download Link). Можете да поставите и побарување.

Мене ми треба некој десклет со Notes и некое упатство за нивно инсталирање.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,681
333
ahamp, само за линукс. И би можело да има часовник нешто(не е задолшително).

И некој тут за како се инсталира, што треба за инсталација .
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
ahamp, само за линукс. И би можело да има часовник нешто(не е задолшително).

И некој тут за како се инсталира, што треба за инсталација .
гуглај малце на тема Widgets. Закон програми и само модули му додавас, имаш и за саат, оној истиот како на Виста што е

http://widgets.yahoo.com/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
822,435
Членови
28,050
Најнов член
mindifislytherin
На врв Дно