1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

The world's first electronically controlled aquarium filter

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од Alucard, 8 Декември 2015.

 1. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,829
  1,661
  22 oктомври 2012
  Машко
 2. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  361
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
  Интересно јас имам оплодувам онака за кеиф лири,зебри,ксифо и други...
  Сепак би останал со стандарт филтер :D имам до аквариумот како мал филтер доградено и доле на предниот дел како за ова што кажива FLOW супер ја врши работата (Треба да се чисте на две недели али по сигурно ми е :) )
  Многу многу пати ми се има десено да претече филтерот да ја пренесе водата од аквариумот до филтерот па прелива филтерот али некако по интересно ми е така одколку вака стави па заборави што би рекол да го чистеш на месец,два :D
  Иначе интересна идеа му е али не би било ова ефтино :/
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  Пред 10на години бев ептен забеган по овие раб, имав ненормално добро среден аквариум со дискуси и ретки тревки. Да ги најдам сликите ќе ги постирам.
  Ми се врти морски во памет ама за да го средиш профи треба да опнеш едно 2-3000 евра.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  361
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
  Еве нешто како изгледа кајмене :D
   

  Прикачени датотеки:

  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. the.Escapist
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  868
 2. Ilija D
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,491
Вчитување...

Сподели

Вчитување...