1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

The world's first electronically controlled aquarium filter

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од Alucard, 8 Декември 2015.

1. Alucard

Alucard
    Шериф

1,827
    1,660
    22 oктомври 2012
    Машко
  2. FrukaZ

FrukaZ
    Gaining Experience

312
    361
    16 Август 2013
    Машко
    Фудбал
    Интересно јас имам оплодувам онака за кеиф лири,зебри,ксифо и други...
    Сепак би останал со стандарт филтер :D имам до аквариумот како мал филтер доградено и доле на предниот дел како за ова што кажива FLOW супер ја врши работата (Треба да се чисте на две недели али по сигурно ми е :) )
    Многу многу пати ми се има десено да претече филтерот да ја пренесе водата од аквариумот до филтерот па прелива филтерот али некако по интересно ми е така одколку вака стави па заборави што би рекол да го чистеш на месец,два :D
    Иначе интересна идеа му е али не би било ова ефтино :/

На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AlexanderMK

AlexanderMK
    Practice makes perfect

1,141
    1,798
    19 Мај 2011
    Машко
    Пред 10на години бев ептен забеган по овие раб, имав ненормално добро среден аквариум со дискуси и ретки тревки. Да ги најдам сликите ќе ги постирам.
    Ми се врти морски во памет ама за да го средиш профи треба да опнеш едно 2-3000 евра.

4. FrukaZ

FrukaZ
    Gaining Experience

312
    361
    16 Август 2013
    Машко
    Фудбал
    Еве нешто како изгледа кајмене :D

Прикачени датотеки: