• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

tHE kILLING

 • Ја почнал/а темата
 • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Еве го мојот најнов проект:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=NFc3UBq0TCo[/ame]

:D:D
Знам дека е за никаде, али со скала и дигитална камериа, то ти е.
Мислење?

ПС. Кој ќе ја најде грешката, а? :)
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
ооо момак па ти си бил и ИТ и глумец и режисер, па тоа е ретка комбинација.
Мора барем некое од тие три да ти упали во животот. :))
Само продолжи така!
:))
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Супер е,си се потрудил,браво,само продолжи така :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Браво за трудот. Не е лошо за аматер(режисер, актер и сл.) со аматерска опрема. :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
WoW.. Интересно :)
Добро изрежисирано, добра глума и изработка.
Браво :bravo:

ПС. Кој ќе ја најде грешката, а?
Постои грешка воопшто или .. ?
Ако добро се сеќавам, минатиот пат беше нешто со телевизорот ( се исклучи после снемување или сл.).. А овај.. Не сум сигурен дека има..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@fuUuUzZzZy
Хаха, тоа беше мониторот.

А да, има, али многу тешко се забележува.
Барајте во пределот на стопалата. :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хахаха абе кај ти се сандалите,изгледа ти исчезнаа :LOL::LOL::LOL:.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Уште една најдов :p Кога влегуваш вратата ја отвараш до пола,и вратата престанува да се движи,а во другата сцена,кога влезе,вратата уште се движи :p
 

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Не е тоа грешка, туку промаја! :D

Се најдобро во твоето хоби. Ти посакувам да ти стане професија. Заеби компјутери... ќе закржлавиш на столче, а вака мене лично ми делува дека имаш талент за драма. Само напред! :bravo:

Како го викаа америте она со сандалите... blooper?
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Супер, интересно, само напред.
:bravo::bravo::bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Хаха, честито, го најдовте. :D
Сите сцени до телефонот беа снимени од еднаш, а после беа доснимани и пукањето и болницата.

А истата сцена каде што немам сандали, во првиот пат кога го снимив, имав папучи, ама го избришав видеото, па затоа ЈБГ.

Како додаток, кога ме убиваат, на раката имам крв (КЕЧАП :)), од оној, љутиот), затоа и малку се поимрднувам по истрелот, али малку се забележува.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
And the Oscar goes to.... tHE kILLING
Интересно.
Само едно нешто, што пиши на крајот на бесникот, немошам да прочитам.:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
thE kILLING 2 :)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=hys-fWRMAQc&fmt=18[/ame]

Кога зборам на телефонот има проблеми со синхронизацијата.
Ама YouTube тотално го заеба звукот, ќе видите, квалитет -1, али ЈБГ
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
хехехе Браво :bravo:
Интересно продолжение.
btw. Кога следува новиот дел ?:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Незнам, утре идам за галичник, се враќам петок, па може таму нешто ќе направам, ако татко ми ми ја даде неговата "драгоцена камера", ако не, slideshow :p
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Добро е, само една забелешка мене што ми сметаше. Почетокот(на 2 клип) од претходниот дел премногу долго траеше, 1мин и 20сек. Тоа е третина од цел клип.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Кечап велиш, добро што ни кажа... следниот пат за поуверливо измешај кечап со сок од цвекло.
:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно