• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

The file acpi.sys is corrupted

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobiskopje

Intern
30 јуни 2008
59
0
skopje
probav da pocnam da preinstaliram windows, i koga ke pocne inspekcing computers, vi javuva poraka na crn ekran The file acpi.sys is corrupted

pomagajte oti poludev ...
nemozam nikako da go preinstaliram ! Ne mi dava ni da vlezam vo safemod !


:lut2::lut2::lut2::lut2::lut2:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Прво.
Иди во биосот и намести се на дефалт.

Второ.
Ако тоа несака, можно е да е до ЦДто. Пробај да најдеш друго ЦД (не истото изрежано 2 пати:))

Пиши што си направил
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Изгледа ти е оштетено ЦД-то. Како што ти рече @hijackhacker
пробај да најдеш друго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
864,034
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно