• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

The A-Team Game BETA

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ова е еден мој мал проект.
The A-Team Game е сеуште во БЕТА фаза на развој со очигледни багови. Сепак, играта не е лоша и е направена во 3D Gamemaker а Launcher-от е програмиран во Visual Basic 6.

Слики:
Симни ја БЕТА-та:
http://rapidshare.com/files/102354759/RARInstall.exe.html

Ај да ви ја чујам реакцијата...

ПС. Ако ви се јави нејоја грешка при стартување на нивоата, немате DirectX 8 или поголем. Во инсталациониот фолдер го имате DirectX 9.0c
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,060
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно