1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Техномаркет саглам домашно кино?

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Speedy, 23 oктомври 2015.

 1. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  596
  206
  21 Август 2010
  Машко
  Имам опција да земам комплет сараунд систем до кај 16К на рати од Техномаркет, мада имаат многу мал избор на сајтот што е жално за толкав техно центар. Барав исто така и аудио ресивери такво нешто не постои кај нив.

  Најбитно ми беше да има big-tower сателити за да ги заменам сегашниве, такви комплети има само 2-3 од 2012 година заедно со двд/блуреј плеер.

  Избор скоро нула. Саундбарови колку сакаш. Ова му испаѓа нешто како рант, ама ако има некој било каков предлог..

  Можност за на рати од другиве маркети со добри услови ?
   
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,690
  10,993
  23 oктомври 2012
  Машко
  За тие пари, само саунд бар, не очекувај/барај нешто повеќе.
   
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
 4. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  596
  206
  21 Август 2010
  Машко
  Фала за предлозите. Најверојатно ке одам со 5.1 сет "по-квалитетни" пасивни звучници плус половен аудио ресивер ако најдам по можност и со 7.0/7.1 излези за понатака.
  До сега терав со аналоген гето 7.1 сетап со појачала на сите страни.
  Комбинација од разно-разни звучници...

  Разлика од 5.1 има, а и новиве филмови имаат доста 7.1 материјал..

  Техномаркет отпаѓа заради тоа што немаат асален избор.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sasoxmkd

  sasoxmkd
  Gaining Experience

  77
  62
  16 ноември 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...