• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Технички проблеми [портал]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Последниве два дена пристапот до главната страна на IT.com.mk е оневозможен од разни технички проблеми на кои активно се работи.

Линкот на менито до Почетна не функционира, додека сите останати текстови и страни се достапни преку директен линк или навигација до мени. Форумот исто така функционира без никакви прекини.

Техничката поддршка на IT.com.mk активно работи на решавање на проблемот и е во постојана комуникација со членови од нашиот хостинг провајдер.

Ви ветуваме дека проблемот ке биде решен наскоро и го цениме вашето трпение.

За инстант известувања во врска со статусот на техничките проблеми можете да го искористите и Twitter профилот на IT.com.mk.

Откако ќе се реши овој проблем ви ветуваме дека во иднина ќе бидат преземени дополнителни мерки за избегнување на вакви ситуации.

Благодарам на разбирањето,
Редакцијата на IT.com.mk
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
Трети ден... сеуште постојат техничките проблеми на кои активно работиме и ден и ноќ.

Ви благодариме на разбирањето и трпението и наскоро ќе се вратиме во целосно издание.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
:bravo:
Успешна и брза поправка.

btw. пред 40-тина минути, немаше пристап и до форумов за кратко.. Веројатно беше до истиот проблем.


Во секој случај, сега е се ок.
:bravo:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
:bravo:
Успешна и брза поправка.

btw. пред 40-тина минути, немаше пристап и до форумов за кратко.. Веројатно беше до истиот проблем.

Во секој случај, сега е се ок.
:bravo:
Тој проблем со датабазата е hosting issue се работи и на негово средување.. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,753
Мислења
864,032
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно