• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Техничка Поддршка

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.368
211
Дечко 5.0 vs. Маж 1.0
Почитувани,
Минатата година го надградив Дечко 5.0 во Сопруг 1.0 и забележав дека новиот програм прави неочекувани промени во сметководствените модули, ограничувајќи го пристапот до апликациите Цвеќе и Накит, кои беспрекорно функционираа под Дечко 5.0.

Како дополнување, Сопруг 1.0 одинсталира голем број други вредни програми, како Романтика 9.9, но инсталираше непосакувани апликации како Калчо 5.0, Лига на Шампиони 3.0 и НБА 4.4. Разговор 8.0 повеќе не функционира а Чистење дома 2.6 едноставно доведува до пад на системот. Се обидов да ги решам проблемите со стартување на апликацијата Досаѓање 5.3, но немав успех.

Ваша,

Очајна Домаќинка

------------------------------

Почитувана Очајна Домаќинка,

Не треба да заборавите дека Дечко 5.0 е ентертејмент пакет, додека Сопруг 1.0 е оперативен систем.

Обидете се да ја внесете командата C:\ МИСЛЕВ ДЕКА МЕ САКАШ и инсталирајте го програмот Солзи 6.2. Тогаш Сопруг 1.0 би требало автоматски да ги стартува апликациите Вина 3.0 и Цвеќиња 7.0. Треба да запаметите дека честото користење на овие програми, може да доведе до оштетување на оперативниот систем и да го наведат Сопруг 1.0 при подигање на системот автоматски да ги стартува апликациите Намќор 2.5 или Пиво 6.1. Последнава апликација е посебно лоша бидејќи ги создава фајловите Гласно_рчење.мр3.

Посебно внимавајте околу вирусот Путеранка, кој е програмиран неповратно да го расипе Сопруг 1.0 (како и сите други идни надградби на апликацијата Сопруг).

НИКАКО не го инсталирајте програмот Баба 1.0 и не помислувајте за реинсталација на програмот Дечко. Ова не се подржани апликации и ќе доведат до сигурен пад на Сопруг 1.0.

Да заклучиме, Сопруг 1.0 е одличен програм, меѓутоа има ограничена меморија и не може брзо да учи нови апликации.

Размислите за купување на нов софтвер кој би ги подобрил неговите перформанси. Јас лично ви ги препорачувам Топол Оброк 3.0, Долна Облека 7.2 и Стегнато Тело 10.1

Се надеваме дека ви помогнавме,
Техничка поддршка

Извор: Он.нет
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
:LOL::LOL:сопруг 1.0 би требало требало да се надгради во сопруг+швалерка и така ке му се подобрат перформансите.Веке нема да биде ограничен пристапот до ап
ликациите Цвеке и Накит
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
доведе до оштетување на оперативниот систем и да го наведат Сопруг 1.0 при подигање на системот автоматски да ги стартува апликациите Намќор 2.5 или Пиво 6.1. [/URL]

закон е

али би требало да се стартуваат и апликациите
дете 0.9 и бебе 1.4
за да се подобри фунционирањето на сопруг 1.0
или пак да се размисли за двојадрен хардвер
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
@MetalGear

Бебе 1.4 е rogue anti-spyware, кој што секогаш бара пари, а нема да ја заврши задачата.

Значи напротив, ОБАВЕЗНО ставете му firewall и често пати тестирајте го сами ( препорачливо навечер ). Притоа препорачливо е да ги исклучите веќе вклучените апликации кај вас, како на пример градници, гакички и сл. После тестирањето, firewall-от можете да го фрлите во Recycle Bin доколку сте сигурни дека немате проблем од надворешни напади.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.500
1.344
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Едно прашање до техничката подршка:

Девојка 6.3 колку приклучоци за стик има и колку од нив истовремено може да функционираат.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Едно прашање до техничката подршка:

Девојка 6.3 колку приклучоци за стик има и колку од нив истовремено може да функционираат.

Три, од кој само на едниот можеш да се инфицираш со Бебе 1.4 rogue anti-spyware.

И само што ме потсети, едниот приклучок горе, пожелно е да се користи пред тестирањето, уште пред да се стави firewall.

*ВНИМАНИЕ: Употребата на 2+ приклучоци на Девојка 6.3, може да дојде до преоптоварување на системот!
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
630
50
Велес - Скопје
Закон, значи стварно ги бива дечкиве од Он.нет за вакви ствари, како и за коментарите на сликите што ги ставаат во Македонштина.:bravo::))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
мислам дека со поголема брзина е
наравно не сум тестирал до крај

но еве ке тестирам со максиум оптеретување и ке ви кажам

но мора да пазам да не се зарази Бебе 1.4 пошто после кој ке ги трпи Солзи 6.2
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.818
Членови
32.875
Огласи
1.031
Најнов член
Jass89
На врв Дно