Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Техничка поддршка на On.net

Статус
Затворена за нови мислења.

drownz

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
Пробував еден час да прашам нешто. И ете, останав неинформиран. :rolleyes:

onnetiq8.jpg
 

D

Администратор
31 март 2007
3.906
3.924
www.iwmnetwork.com
Прво иде кафе... па лаф муабет... па доручек... па планирање на денот што ке се прави после работа... па уште едно кафе зашто првото не било доволно силно... па после трачарење за колегите од канцеларијата карши и како тој не знаел како да се чешла... па после иде ручек... па уште едно кафе... па малку лаф муабет... еееј па заврши работното време бе... :)))

исто е и за тие од ноќна смена, само со вечери, десерти, листање на веб страни и сл....
 

D

Администратор
31 март 2007
3.906
3.924
www.iwmnetwork.com
Drown е офлајн веќе 30 минути... :LOL::LOL::LOL:

Дали ова се должи на тоа што луѓето од ОнНет го прочитале постов или нешто друго не знам.... јас си дозволив да фантазирам дека е првичната причина и си направив комично сценарио во глава... :LOL::LOL::LOL::LOL:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Дали ова се должи на тоа што луѓето од ОнНет го прочитале постов или нешто друго не знам.... јас си дозволив да фантазирам дека е првичната причина и си направив комично сценарио во глава... :LOL::LOL::LOL::LOL:

Хмммм....си го заборавил с*ксот на работно место како опција, особено во ноќните смени.......:isplashen:
 

dreamer26

Intern
5 ноември 2007
14
0
od tolku mladi IT guys vo makedonija zelni za dokazuvanje vo IT worldot da nema nikoj ni da prasas ni da ti odgovori ? daj da se organizirame da porabotime kako administratori na OFFNET :)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Јас на интернет не сум пробал, веќе се откажав од техничката поддршка на ОнНет. Последниов месец 4 пати вртев, чекав по 10 минути и никој не се јавуваше. До мај имам договор (бесплатен) и после тоа за ОнНет не сакам ни да чујам ни некој нешто да рекол. Катастрофа од интернет.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Stvarno i jas cekav pa duri probuvav da im se javam na telefon ama nisto mi se pusti muzika i cekav pola saat za niso.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Да не ја сметаат е-mail адресата како 24 часовна достапност?
Имав такви случаи со хостинг компании :) Замисли, можеш во секое време да им испратиш e-mail, па кога ќе ти одговорат, здравје
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
kako prvo sluzbata e TEHNICKA PODDRSKA !
kako demek 24 casa, nitu e 24 casa nitu e pak kojznae kakva podrska, a za ova "tehnicka" da ne ni zboram...ke idat mesec dena praksa i mislat gotovo sve znaat. Katastrofa...ne e problem on.net...problem e so site se isti...nema koj od kogo da se ogleda...i da zeme primer !
 

vuki

Intern
23 септември 2007
17
0
добро си е Он Нет. Што така само критикувате? Јас имам Он Нет, не ми затребало подршка воопшто.
Супер си е интернетото , повеќе сум задоволен од Он Нет отколку од Мт Нет кога имав!
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
добро си е Он Нет. Што така само критикувате? Јас имам Он Нет, не ми затребало подршка воопшто.
Супер си е интернетото , повеќе сум задоволен од Он Нет отколку од Мт Нет кога имав!

Ако ти е добар интернетот тогаш во ред. Но што ако некој има проблем? Би требало ли некого од Он нет тоа да го засега или секој сам треба да се снаоѓа? Ај стави се ти во ситуација како Хакерче. Имаш проблем со интернетот а немаш кај кого да се обратиш? Како ќе реагираш ти? Баш ме интересира?:zbunet3:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
добро си е Он Нет. Што така само критикувате? Јас имам Он Нет, не ми затребало подршка воопшто.
Супер си е интернетото , повеќе сум задоволен од Он Нет отколку од Мт Нет кога имав!

Скоро сите што ги знам а имаат WADSL од Он.Нет! имаат проблеми со интернетот и барем еднаш им затребала техничката поддршка.. Не значи дека ако ти немаш проблеми дека интернетот секаде е супер :)

Во конкретниов случај, некој има проблем, не ја чека техничката поддршка за забава. :rolleyes:
 

opahopa

Intern
13 ноември 2007
1
0
Abe ajde dosta mrchite. Nema mrezha na svetov koja nema problemi, bitno e neshto da se pravi okolu niv. Koga primetija vo On.net deka im e knap so Wadsl, pushtija ADSL. Kaj mene na Wadsl poslednive mesec-dva e fakin extra. Poslednive 10tina dena sum gi baral na 3099999 3-4 pati, od koi posledniot pat samo da vidam dali kje mi se javi nekoj (do pred 2-3 nedeli nemashe shansa), i sekogash dobiv tech support za pomalku od minuta sose toj shto zbori na pochetok. Denes popladne i toa online support raboteshe. Problemite si gi reshavaat, za ponatamu kje vidime.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.999
Мислења
972.975
Членови
35.347
Огласи
2.934
Најнов член
petkovskamilena
На врв Дно