• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Техничка поддршка на МТнет

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Си дојдов дома околу 1 часот по полноќ, гледам неможам да се конектирам на Интернет, ми вели дека серверот не одговара.

Ајде, пробав да вклучам исклучам модем, рутер и сл... и оставив, си легнав.

Утредента станувам сабајле, гледам нема сеуште Интернет, ме фаќа паника и се јавувам на бројот за техничка поддршка на МТнет.

Ми се јавува девојката, и велам:

- Добро утро, имам проблеми со конектирање на АДСЛ.

Таа, со малку повишен тон (нервоза створена веројатно од големиот број на корисници кои се јавиле) ми кажа:
Господине, нема потреба да се јавувате, цела Македонија има проблем со АДСЛ.

И веднаш ми затвори. :LOL:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Па ништо чудно. Типичен македонски менталитет! Нема да ме чуди ако почнат и да пцујат тие од техничка поддршка некој ден. :LOL::LOL: Многу погрешно некултурно однесување во секој случај. :ua::ua:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Абе македонски безобразлук што сакаш?Очигледно поседува способности да комуницира нормално со луѓе.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Да цела македонија имала веројатно дефект зошто и јас немав. А таа ако била нервозна затоа што многу луѓе и се јавиле, што ја земала работата тие во НоНет значи имаат нерви од челик што им се јавуваат нон стоп, и ги крпат до немајкаде
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Си дојдов дома околу 1 часот по полноќ, гледам неможам да се конектирам на Интернет, ми вели дека серверот не одговара.

Ајде, пробав да вклучам исклучам модем, рутер и сл... и оставив, си легнав.

Утредента станувам сабајле, гледам нема сеуште Интернет, ме фаќа паника и се јавувам на бројот за техничка поддршка на МТнет.

Ми се јавува девојката, и велам:

- Добро утро, имам проблеми со конектирање на АДСЛ.

Таа, со малку повишен тон (нервоза створена веројатно од големиот број на корисници кои се јавиле) ми кажа:
Господине, нема потреба да се јавувате, цела Македонија има проблем со АДСЛ.

И веднаш ми затвори. :LOL:
БАХАХАХАХАХХА

Дефинитивно се луди :))

Работава излага па дечки ние цела Македонија ја заебаваме па за тебе што остана ? ROFLMAO какви идиотски супорт имаме во земјава
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,923
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно