Тестирајте ја Вашата брзина

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
184
179

joBs0

Gaining Experience
13 септември 2019
60
68
Тестот твој иди преку Скопје прво, затоа имаш 1ms unload. А додека тестот на @joBs0 оди преку Виена дирек.
Погледнете го атачментот 104487
Погледнете го атачментот 104488

Така е бидејќи и јас ако измерам на спидтест на Ск сервер, ми дава пинг од 4-6мс.
 

Ребро

Gaining Experience
18 ноември 2016
47
70
Обновив договор на Телеком пред некој месец но ме имаа оставено на 60/60.
Новите пакети се 100/100.
Се јавив на техничка подршка, дечкото беше супер услужлив и за 5 минути добив 100/100 (нештo помалку де, но сепак суперстабилен нет).
1632769637213.png
Пинг го google.com
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=5ms TTL=117
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=5ms TTL=117
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=8ms TTL=117
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=5ms TTL=117
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=5ms TTL=117
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=5ms TTL=117
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=5ms TTL=117
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2,041
1,519
Неготино
12375661497.png


Локалниов сеуште си нема мака за некое чудо.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,663
29,650
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,537
4,762
На други телефони колку вадеше? Знам дека Samsung имаат одлична агрегација
Искрено не памтам точно, ама како што гледам по темава сум вадел 250+- пред ~ две години со Mi 9T. Со FE то исто, сум вадел ~300 ама после година дена од тогаш.
Ова со брзиниве не е нормално на А1, лета.. Браво за нив. :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,663
29,650
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Искрено не памтам точно, ама како што гледам по темава сум вадел 250+- пред ~ две години со Mi 9T. Со FE то исто, сум вадел ~300 ама после година дена од тогаш.
Ова со брзиниве не е нормално на А1, лета.. Браво за нив. :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Можеби за мобилен интернет, за фиксен се падни стани задни неколку месеци
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,608
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно