• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Тестирајте ја Вашата брзина

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
229
106
па нее баш само локал, работат под инел операторот кои што се од кавадарци(мислам), така да барем 1/4 од мк треба да е опфатена
A drugar ne znaev deka kavadarci,negotino,d.kapija i gevgleja imaat 1/4 od net korisnicite vo Cela drzava...
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,830
5,218
Мелмак
па нее баш само локал, работат под инел операторот кои што се од кавадарци(мислам), така да барем 1/4 од мк треба да е опфатена
Кажи ми за стабилноста на спајдер нет ако сакаш? Фала однапред.

ЕДИТ: а да, и шо опрема користат (рутер, модем) за да ти обезбедат услуга.
 

Igor6

Intern
24 мај 2020
12
6
A drugar ne znaev deka kavadarci,negotino,d.kapija i gevgleja imaat 1/4 od net korisnicite vo Cela drzava...
зборам за достапност на услуга не за корисници
Кажи ми за стабилноста на спајдер нет ако сакаш? Фала однапред.

ЕДИТ: а да, и шо опрема користат (рутер, модем) за да ти обезбедат услуга.
за кабелски интернет не се баш добри(користат моторола модем), а за оптички користам веке 7 месеци и неможам да се пожалам, пингот е доста низок (опрема за оптички незнам што марка беше треба да проверам, знам дека поврзаа 2 мали бели кутии+рутерот мој)
 

Igor6

Intern
24 мај 2020
12
6
На нивната страна пакетот 50/50 кошта 1100,како добиваш толкава брзина?
незнам и јас прашај ги нив, инаку да тој пакет го имам со договор. Очигледно немаат ставено лимит уште, некои денови стига и до 900 мбс т.е. гибагит конекција ти даваат за тие пари. Само што ретко кој има гигабит рутер за да ја искористи таа брзина
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,830
5,218
Мелмак
незнам и јас прашај ги нив, инаку да тој пакет го имам со договор. Очигледно немаат ставено лимит уште, некои денови стига и до 900 мбс т.е. гибагит конекција ти даваат за тие пари. Само што ретко кој има гигабит рутер за да ја искористи таа брзина
Направи SPEEDTEST уште еднаш ко што ти предложија, само смени сервер до телеком и до некој европски центар за да видиме кои се брзините надвор од нивната мрежа.

upload_2020-9-6_23-0-12.png
 

Igor6

Intern
24 мај 2020
12
6
еве моментално на нивниот сервер знае да варира и по 100тина мегабити

еве ти други сервери, последниот е телеком струмица


од epic games и oд origin симнува со 40-45мб, на steam не ми е проверен уште
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
2,958
2,328
еве моментално на нивниот сервер знае да варира и по 100тина мегабити

еве ти други сервери, последниот е телеком струмица


од epic games и oд origin симнува со 40-45мб, на steam не ми е проверен уште
Браво за нив. Одлично за парите.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,046
2,520
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
 

Ivicakmk

Gaining Experience
20 јуни 2008
124
62
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 970 EVO 500GB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL17
Video card
Gigabyte GTX970 Windforce
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Corsair Gaming H2100 Wireless Dolby® 7.1 Gaming Headset
Monitor
BenQ BL3201PT
OS
Winows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,596
Мислења
821,473
Членови
28,250
Најнов член
Tomaz
На врв Дно