1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Тестирајте ја Вашата брзина

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од Aleks, 20 Мај 2007.

 1. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,239
  1,286
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  [​IMG]
  со 20 до 30 клиенти истовремено приклучени. :D
   
  На Sukhoi и goran_oh им се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,528
  10,544
  23 oктомври 2012
  Машко
  Двете се точни.
   
 3. Nostradamus

  Nostradamus
  Intern

  41
  38
  23 Мај 2017
  Машко
  Студент / Software Engineer
  6 месеци со VinSat Vinica оптички пакет со 80/80 и телевизија.

  upload_2020-1-23_20-53-22.png
   
 4. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  A1-Iphone 11
  86BDF562-72DE-4453-9FD9-57CB7B7CA93E.png
   
  На Ron0n и TexasUS им се допаѓа ова.
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,178
  643
  12 Април 2017
  Машко
 6. Sliderr

  Sliderr
  Gaining Experience

  31
  77
  16 Мај 2012
  Машко
  Плаќаш за оптика 100мбпс а добиваш ова :

  [​IMG]
   
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Да ,првпат добивам ваков резултат
   
 8. krema

  krema
  Professor

  10,129
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  иПхоне растура, браво. :)
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  241
  149
  25 Февруари 2017
  Машко
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,780
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас на А1 вадам 200+ Мбит/с во вечерен период на одредени локации од градот. Инаку, обично вади 150+.
  Моментално немам скриншот, ако не заборавам вечер ке мерам и ке постирам. :)
   
 11. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,753
  7,188
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Screenshot_20200218-002306_Speedtest.jpg

  J5 2017, A1. Ова побрзо него фиксниот нет од нив упм...
   
  123456, Ron0n и на it_boy им се допаѓа ова.
 12. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
 13. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,788
  3,254
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  A1, Охрид, Samsung A70

  Screenshot_20200218-054935_Speedtest.jpg
   
  Ron0n, bLaCk AnArChY и на Daniel86 им се допаѓа ова.
 14. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  300
  141
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Овај VDSL 50/10 е?
   
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,780
  5 Декември 2009
  Машко
  Еве тест, Вип 4г+.
  Screenshot_2020-02-18-08-35-49-774_org.zwanoo.android.speedtest~2.jpg

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На Ron0n му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  не, магента 1 М, телеком оптика 30/5
   
 17. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  203
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  До пред неколку месеци... пред да се отселам...
  (сликата е малку постара но немам понов speedtest за жал). Ова беше линк директно од datacenter на телекабел.
  telekabel_gigabit_fiber.png

  Моментално од Телеком:
  [​IMG]
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  кој пакет го имаш од телеком ?
   
 19. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  203
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  200/200

  За жал го нема на физички лица (колку што гледам на веб нивни), туку само за компании.
   
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Јас пошто ставив оптика пред 1 месец ми следеше оваа брзина автоматски, сакав апгрејд да направам на 100/100, +200 денари/мсц е во магента 1 ама ми рекоа морало да чекам договорот да истече до Септември па тогаш да одберам друг пакет, ова само мене ми се дешава или имал и некој друг слично искуство? Колку што знам можеше да се накачи но не и да се намали пакет...
   
  На Ron0n му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  203
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  За 200 денари топло би ти препорачал да направиш апгрејд (нормално ако си во можност, мада не се страшни пари). Телеком се малку тешки за намалување пакети (можда и да неможе воопшто додека не ти истече договор), а и за зголемување се тешки. Но, земи го ова со резерва бидејќи ги користам како компанија нивните услуги, а во тој случај се доста флексибилни и со можности и со цени. Можда некој е покадарен да ти одговори што има од прва рака искуство со ова
   
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  150
  79
  24 Јуни 2008
  Машко
  Некому не му се работело во салон па така ти рекол. Можеш слободно да си го промениш пакетот, и да зголемиш и да намалиш тарифа - не мораш да чекаш да заврши договорот.
  И тоа на секои 30 дена ако сакаш може да правиш промени.
   
  На Transporter444 и Ron0n им се допаѓа ова.
 23. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Чекај ова нешто ново е? Magenta M = 30 Mbps/5 mbps, а L = 100 со 100? Јас сум сега на Магента М/Л/М (само интернет ми е Л) :) и интернетот ми е 50 со 50 (т.е. сега го направија 60 со 60). Значи кога ќе продолжам договорот здравје на крај на година ќе биде 100 со 100?
   
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. orce66624

  orce66624
  Intern

  58
  34
  13 Август 2016
  Машко
  ова друже од сигурни извори дека можеш да намалиш пакет?јас неколку пати прашував и ми го даваа истиот одговор дека додека не заврши договорот не можеш да намалуваш тарифа а можеш да зголемиш
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,091
  976
  4 Февруари 2014
  Машко
  Ова е точно.
   
  На orce66624 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...