1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Тестирајте ја Вашата брзина

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од Aleks, 20 Мај 2007.

 1. sasho

  sasho
  Intern

  11
  0
  3 Април 2008
 2. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,462
  10 Август 2010
  Машко
  исто како кај мене..
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,828
  26,022
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  ГО сакам аплоадот!!!! најмногууу!!!
   
 4. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,729
  1,194
  16 Јуни 2010
  Машко
  Со таков уплоад, јас да би имал сервер за кантер преку Hlds, цело куманово би играло. Ај да не фантазирам:D:D. Него да не знаете некој програм што малку убрзува интернет, досега сум пробал само со TCP Optimizer.
   
 5. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  hahah ne postoi takvo nesto Sukhoi ,osven ako nemas 10MBit/s mrezna karticka ,a internetot ti e 20MBit/s pa da si kupis 10/100MBit/s ili 1GBit/s mrezna karticka ,kako mozes da ubrzas internet koj e limitiran od strana na samiot Operator ?? :LOL:
   
 6. Ristofv

  Ristofv
  Intern

  9
  1
  30 oктомври 2010
 7. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  extra E
   

  Прикачени датотеки:

  1 person likes this.
 8. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
 9. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,729
  1,194
  16 Јуни 2010
  Машко
  [​IMG]
  Конечно ставив адсл од One!
  Еве најдобар резултат
  [​IMG]
   
 10. Jovan.74

  Jovan.74
  Intern

  209
  6
  6 Јуни 2010
  Машко
  [​IMG]

  Ова е сеа, чекај утре коа ќе надминам лимит брзинава ќе биде најмогу 70кбпс... :mad:
   
 11. ки4ма

  ки4ма
  Intern

  234
  17
  21 Февруари 2008
  Машко
 12. crypto_hacker4e

  crypto_hacker4e
  Intern

  46
  4
  7 Септември 2009
 13. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,057
  4,337
  28 oктомври 2008
  И тука може да се има таква конекција

  [​IMG]
   
 14. darkone

  darkone
  Intern

  29
  8
  3 Декември 2010
 15. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Што ке кажете на ова : CableTel Скопје :)

  [​IMG]
   
 16. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  857
  334
  28 oктомври 2007
  So koj uklucen antivirus ti pokazuva tolku?:)
  Kaj mene so Avira Premium Security Suite pokazuva:
  [​IMG]
   
 17. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  857
  334
  28 oктомври 2007
  Inaku da ne gi lazeme lugeto realnata e onolku kolku sto si pisuva vo paketot:)
  [​IMG]
   
 18. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Со Антивир исто. :D Дали интернет провајдерот е толку добар,или друго е нешто незнам.:))
   
 19. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Да,секако дека е баг кој ја качува брзината до бескрај...Неможеш да имаш поголема брзина од таа што ти е декларирана од интернет провајдерот.Можеш само помала да имаш,секако :ermm:
   
 20. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  857
  334
  28 oктомври 2007
  Da ti kazam pravo taa brzina mi e sosema dovolna sa dalnodiranje.Najbitno mi e sto imam najmalku 80GB bez da mi skinat a ne retko sum pravel i 130GB pod polna brzina samo pod uslov ako ne go isklucam torrentot zaedno so kompjuterot.Sovet za onie koi sto sakaat da kornat linija na Cabletel samo uklucen torrent 24 saati nonstop vo sprotivno ke ja izgubat brzinata posle 80GB pominati.:D
   
 21. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,519
  1,174
  8 Декември 2009
  На телекабел автоматски се рестартира рутерот, за жал :plachko2:
   
 22. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Прво тестирање на новиот пакет, интернет од БТВ (Неотел) БТ.

  [​IMG]

  По 10-тина минути

  [​IMG]

  Добро е за однос цена/брзина многу подобро за разлика од претходниот интернет DuoPlus пакет од One кој вадеше

  [​IMG]

  А плаќав 1590ден. и 40гб инт. трансфер. Сега имам 60гб и малку побрз интернет за мн. помалку пари.
   
 23. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
 24. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Телеком ко телеком.. малце ова upload да им беше појако. али јбг тоа е тоа.
  [​IMG]
   
 25. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  255
  99
  5 Јуни 2007
  Машко
  T-Home Call & Surf Optic Start

  [​IMG]
   

Сподели

Вчитување...