Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Тестирајте ги Вашите софтвери

Статус
Затворена за нови мислења.

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Сигурносната компанија Secunia Ви го претставува Secunia Software Inspector, кој преку он-лајн скенирање врши:

* Детекција на верзиите на апликациите што ги имате инсталирано кои не се безбедни/сигурни
* Проверка на сите Microsoft закрпи кои се аплицирани
* Асистенција во надоградување на вашите системи и апликации
* Работа преку Вашите веб прелистувачи. Без никакви инсталации или превземања.

После извршениот тест Ви дава резултати:

Applications Detected in Total
Insecure Versions Detected
Secure Versions Detected

Тестирање на линкот долу:

--------------------------------------------------------

http://secunia.com/software_inspector/

--------------------------------------------------------

Ги скенира следниве софтвери и нивните верзии

- Интернет прелистувачи
- Нивните приклучоци
- Instant messaging клиенти
- E-mail клиенти
- Медиа плеери
- Оперативни системи

За подетално:

Код:
Adobe Acrobat Reader 4.x
Adobe Acrobat Reader 5.x
Adobe Flash Player 9.x
Adobe Reader 6.x
Adobe Reader 7.x
Adobe Reader 8.x
AOL Instant Messenger 5.x
Apple Quicktime 5.x
Apple Quicktime 6.x
Apple QuickTime 7.x
Eudora 6.x
Eudora 7.x
iTunes 4.x
iTunes 5.x
iTunes 6.x
iTunes 7.x
Macromedia Flash Player 4.x
Macromedia Flash Player 5.x
Macromedia Flash Player 6.x
Macromedia Flash Player 7.x
Macromedia Flash Player 8.x
Microsoft Internet Explorer 6.x
Microsoft Internet Explorer 7.x
Microsoft MSN Messenger 6.x
Microsoft MSN Messenger 7.x
Microsoft Outlook Express 6
Microsoft Windows 2000 Professional
Microsoft Windows 2000 Server
Microsoft Windows Live Messenger 8.x
Microsoft Windows Media Player 10.x
Microsoft Windows Media Player 11.x
Microsoft Windows Media Player 8.x
Microsoft Windows Media Player 9.x
Microsoft Windows Mobile 2003
Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
Microsoft Windows XP Home Edition
Microsoft Windows XP Professional
Mozilla Firefox 1.x
Mozilla Firefox 2.0.x
Mozilla Thunderbird 0.x
Mozilla Thunderbird 1.0.x
Mozilla Thunderbird 1.5.x
Opera 7.x
Opera 8.x
Opera 9.x
RealOne Player 1.x
RealOne Player 2.x
RealPlayer 10.x
RealPlayer 6
Skype for Windows 1.x
Skype for Windows 2.x
Skype for Windows 3.x
Sun Java JRE 1.5.x / 5.x
Sun Java JRE 1.6.x / 6.x
WinAMP 2.x
WinAMP 3.x
Winamp 5.x
WinZip 10.x
WinZip 11.x
WinZip 8.x
WinZip 9.x
Yahoo! Messenger 6.x
Yahoo! Messenger 7.x
Yahoo! Messenger 8.x
ZoneAlarm 6.x

Потребните побарувачки (минимум) за да работи "инспекторот":

* Windows 2000, Windows XP, или Windows 2003
* Sun Java JRE 1.5.0_06
* Internet Explorer 6.x, Opera 9.x, или Firefox 1.5.x
* Најновата верзија на Microsoft Windows Update

Благодарам.

:rolleyes:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Па нормално ако имаш време :pPP да отвораш за секој софтвер официјален сајт и да проверуваш за update-и, но кога брзаме да излеземе на по едно кафе :pPP може да помогне и ова, нели колега ;)
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
So ovaa alatka samo se skenira verzijata na prelistuvacot i... ili i se dava moznost za da se update-uva.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.833
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно