1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Тест на телефон со нано сим

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од spiritBreaker, 17 Јануари 2017.

 1. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,721
  3,163
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Здраво дечки,

  имам земено лумиа 1520, на која шо немам тестирано дали е заклучен телефонот, и дали работи се ок со мрежите. Доколку има некој кој има тел со нано сим картица, и е расположен за дружба, во меѓувреме да ја ставиме нано картицата во лумиата, нека ми пише тука или во пп, сеедно. пивото е од мене :)
   
 2. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  204
  313
  12 Декември 2015
  Машко
  Јас имам од телеком нано сим, може да се најдеме да пробаш дали е кодиран.
   
 3. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,721
  3,163
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Дупер. Пиши ми пп инфо :)
   

Сподели

Вчитување...