Тест фаза: Верификувани компании

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 13 Јануари 2018.

 1. D

  D
  Администратор

  3,131
  1,351
  31 Март 2007
  Разглас: Во следниов период, зависно од интересот на компаниите, ќе понудиме модел на соработка со компаниите каде што заинтересираните фирми ќе имаат Верификувани профили на ИТ форумот кои ќе можат да се вклучат директно и без промовирање на своите производи во одредени теми со цел давање мислење, одговарање на критика/пофалба и сл., додека ако се согласат на соодветен надоместок ќе имаат и свои форуми (кои секој ќе може да ги исклучи од следење) каде што ќе можат да поставуваат и свои промоции и попусти итн итн.

  Условот за имање на верификуван профил на компанија ќе биде компанијата да се согласи, да плати одреден надоместок и да потпише договор доколку има свој подфорум. Во пакет на тоа ќе имаат и одреден CPM број импресии на банери на IT.mk.

  Моделов е нов, има многу сиви зони (најголемата од тоа да компаниите спамираат и сл., но ќе се обидеме ако е успешно ова да му најдеме модел на соработка во која што повеќе страни ќе бидат задоволни)

  Бенефитот е дека корисници од прва рака ќе имаат информации, промоции, попусти, прашања, можност за пофалби/критики. Ризикот е дека компаниите ќе претеруваат и ќе спамираат. Но го ставаме овој модел во тестна соработка, како што го ставивме и тој за Групер (кој се покажа неуспешен) и тој за Ваурон (кој се покажа успешен).

  Први соработници кои пројавија интерес за ова се: GREEMAK GROUP

  за да се олесни:
  • Сите овие профили ќе имаат зелен чекмарк за Верификувана компанија (@Fatal1ty_ ќе го имплементира кога ќе може) и ќе припаѓаат на група Верификувани компании
  • Во потписот задолжително ќе им стои: Профилот на оваа компанија на ИТ Форум припаѓа на [XXXX] и е верификуван од страна на администрацијата.
  • Ќе се бара од нив да почитуваат правила (ќе биде тешко да не звучат субјективно и промотивно, ама да видиме како ќе оди тоа),
  • Ќе можат да нудат директни попусти и сл - само во свои подфоруми, во другите ќе се вклучуваат да споделат информации или сл.

  Споделете мислење, корисни идеи и критики, а што помалку хејт плс. Да концепираме нешто кое ќе биде за општо добро на сите. :)
   
  На Nem_Akata, philldm, borcep и уште 28 други им се допаѓа ова.
 2. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  3,172
  1,950
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Треба да даваат и дилерски цени на членови на форумов а не само на поединци .
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели