1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Tesla, Inc. - општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Boldozer, 30 Март 2017.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,189
  854
  1 Јуни 2016
  Ко на лара крофт цицките изглеа ..
   
 2. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  +-300km
   
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,066
  1,077
  2 Март 2011
  Машко
  На hipo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  593
  489
  14 Декември 2013
  Машко
  Дизајнот и продуктот стануваат многу појасни после видеото на MarkASS.

   
  На Aowek му/ѝ се допаѓа ова.
 5. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  Тоа прашање е небитно за оние кои ги величаат овие елктрични возила. Уствари и не знаат од каде е струјата...од госпоТ ваљда.
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,125
  606
  12 Април 2017
  Машко
  Во америка, повеќе од 50% од струјата е произведена на обновлив начин (сонце, ветер...).

  Ако збориш за Македонија - не сме стасани до таму сеуште. Незнам ни дали се регулирани електричните возила кај нас сеуште.
   
 7. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  Оваа Трамп го изјавил или Велешани го напишале?
  Да, Америка има обновливи извори на енергија ама многу далеку е од 50+%, од нуклеарни реактори може, и тие се чисти.
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,125
  606
  12 Април 2017
  Машко
  Целосната реченица ми е погрешна, сега видов.

  Еве што требаше да кажам:
  Renewable + Nuclear произведува доста повеќе од јаглен, кој е најштетен за околината.
  US generates more electricity from renewables than coal for first time ever
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...