Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Tesla Cybertruck

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.087
31.211
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64BEAST
 
Последна промена:

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
не сте виделе какви кинески електрични коли има, затоа Тесла ви е вау нешто.
Просветли не, прати некое видео.
Мислењето е автоматски споено:

не сте виделе какви кинески електрични коли има, затоа Тесла ви е вау нешто.
Просветли не, прати некое видео.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.087
31.211
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
Просветли не, прати некое видео.
Мислењето е автоматски споено:


Просветли не, прати некое видео.
еве еден популарен модел, NIO ES6. Има и стотици други, за разлика од 5-6 модели на Тесла. Кинезите за Тесла се на сосема друг левел со премиум материјали и одличен билд квалитет. Иначе на каналот има еден тон ривјуа.


еве уште еден седан ЕТ5

 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
421
559
Кинезите никогаш нема да успеат во Европа, заради една далечна држава, која е сопственик на европа, а во лоши односи во Кина.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.346
12.576
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Јас мислам самата Кина па дури и Азија им се повеќе од доволни како пазар. Не плачат за Европа сигурно.

Што се однесува до Тесла, секој прогрес е добредојден. Меѓутоа јас никогаш нема да инвестирам во нивно возило. Едноставно немам доверба. Инаку овој модел беше претставен одамна но ете најверојатно сега излегол во продажба / сериско производство.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.087
31.211
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
еве еден популарен модел, NIO ES6. Има и стотици други, за разлика од 5-6 модели на Тесла. Кинезите за Тесла се на сосема друг левел со премиум материјали и одличен билд квалитет. Иначе на каналот има еден тон ривјуа.


еве уште еден седан ЕТ5

Ти покажуватт ѕвезди, ти гледаш во прстот...
Го изгледа ли воопшто видеото за cybertruck?
Како воопшто може да споредиш едно со друго?
Уште да кажеше дека тука едни правеле електрично фичо, дека се тоа е нешто со 4 тркала и оди на струја...
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
Ти покажуватт ѕвезди, ти гледаш во прстот...
Го изгледа ли воопшто видеото за cybertruck?
Како воопшто може да споредиш едно со друго?
Уште да кажеше дека тука едни правеле електрично фичо, дека се тоа е нешто со 4 тркала и оди на струја...

брат, на тој сајбер нема еден панел што е синхронизиран. Билд квалитет у минус како и секоја Тесла.


Screenshot-2023-10-23-at-11.31.25-AM.jpg
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.087
31.211
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
А знаеш ли зошто е тоа така?

секоја Тесла е таква, билд квалитетот е катастрофа. Без разлика дали е сега правена или пред 10 години. Они ни малце не вложија да го подобрат тоа. Убаво изгледаат само подалеку од 10 метра.:ROFLMAO:
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.087
31.211
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
секоја Тесла е таква, билд квалитетот е катастрофа. Без разлика дали е сега правена или пред 10 години. Они ни малце не вложија да го подобрат тоа. Убаво изгледаат само подалеку од 10 метра.:ROFLMAO:

Дај бе информирај се пред да коментираш жити се.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.215
1.408
брат, за неколку години тоа узми Шаоми ќе биде узми НИО, или узми БЈД.
Проблемот е што секој автомобил во Кина е околу 100К - 130К јуани, или околу 15-20К евра, но кога ќе дојдат во Европа, САД, не можат да ја задржат таа цена пошто имаат давачки како не европски производ, маржи за дистрибутери и таа цена оди далеку повисоко, исклучок се земји блиску до Кина каде имаат повластици.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
па ја не зборам нешто на памет, интернет има, све е документирано. Фит и финиш е катастрофа Тесла, а сепак е најскапа.
оти имаш купено до сега 3-4 модела на тесла па од искуство зборуваш.
Ај кратка маркетинг лекција:
Се трошат многу пари за да се оцрни конкуренција. Нит прв пат, нит последен пат. Тоа дека тесла нема добар квалитет на доработка и финиш, можеби е така. Но не проаѓаш на нкап тест ако си со лоша изработка, а видиш, секој нов модел е подобар од претходниот (и воедно поставува нов стандард за ниво на безбедност на автомобилот).

Јас сум противник на електрични автомобили. Но Тесла е повеќе од електричен автомобил. Тоа е разликата. А сајвертракот е повеќе од се досега.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.087
31.211
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
па ја не зборам нешто на памет, интернет има, све е документирано. Фит и финиш е катастрофа Тесла, а сепак е најскапа.

Матријалот од кој е изработен, е екстремно тежок за обработка ( не се витка) тоа е цената која се плаќа за цврстината, ама кој да знае, нема спас од тебе.

Не го споредувај CT до претходните.
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
Матријалот од кој е изработен, е екстремно тежок за обработка ( не се витка) тоа е цената која се плаќа за цврстината, ама кој да знае, нема спас од тебе.

Не го споредувај CT до претходните.

како не се витка кога имаш панели што се свиткани. Ете ти и на сликата погоре. Сајбертракот е како некој што нема појма од коли праење да го склопувал. Делореан има кола направено во осумдесетите од ист материјал па е едно 50 пати подобар од сајбертракот у поглед на финиш. Ја да плаќам толку пари за таков производ? Проблемот е што муштериите на Тесла се како една секта, па Маск што и да сака ќе им продаде.
 

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
349
281
Ликот е познат по трескање тешки глупости на Кајгана. Едноставно игнорирајте го.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.474
16.667
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
Ликот е познат по трескање тешки глупости на Кајгана. Едноставно игнорирајте го.


Sent from my iPhone using Tapatalk

брат, лесно е да дискредитираш одма, понуди факти ако си маж па да дискутираме. Ја ти нудам факти, ти игнорирајте го. Али поинтересно ви е во делузија да живеете место да разгледате и истражите.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
како не се витка кога имаш панели што се свиткани. Ете ти и на сликата погоре. Сајбертракот е како некој што нема појма од коли праење да го склопувал. Делореан има кола направено во осумдесетите од ист материјал па е едно 50 пати подобар од сајбертракот у поглед на финиш. Ја да плаќам толку пари за таков производ? Проблемот е што муштериите на Тесла се како една секта, па Маск што и да сака ќе им продаде.
долореан е направен од челик, да, ама тој челик се витка при удирање. Овој челик е појачан и е ко структура од колата. Се гледа дека не си гледал туку само плукаш. Ова е блиндирано возило што има перформанси на болид и практичност на секој голем пик-ап.
Но ова е ИТ форум и тука битна е технологијата. А неа ја има многу во случајов :)
на сликата е Turbo S.
Има троа разлика, и во пари и во перформанси.
Мислењето е автоматски споено:

брат, лесно е да дискредитираш одма, понуди факти ако си маж па да дискутираме. Ја ти нудам факти, ти игнорирајте го. Али поинтересно ви е во делузија да живеете место да разгледате и истражите.
еден факт не изнесе. типично ботовско однесување.
Ти не нудиш факти, туку само мрчиш без никаква основа. Затоа дур не понудиш бар еден факт, исто ко да те нема
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.777
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно