• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Terragen

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dark_Crow

Intern
10 април 2007
89
0
www.myspace.com
Terragen e generator na pejsazi, sto e napraven samo za fotorealisticki predeli i animacii. Dostapen e i za Windows i za MAC platformi.

Najvaznite nesta za ova 3d programa se toa sto e BESPLATNA a drugoto e deka e mnogu lesen za koristenje, i toa posle 15 minuti od instaliranjeto sekoj ke moze da generira mnogu realni pejsazi.

Ovde e galerijata od slikite sto se napraveni vo Terragen
Kliknete vi veruvam deka nema da zalite;)


http://www.planetside.co.uk/gallery/f/tg09

Ovde e linkot za download

http://www.planetside.co.uk/terragen/download.shtml
 

Neptvn

Intern
13 октомври 2007
16
0
Имам работено нешто во првата верзија, кога ја симнав 2-ката наидов на сосема различен интерфејс така да треба да барам туториали бајаги. Иначе новиот е каде каде понапреден. Исто некои од сликите што ги добивам ми се доста заматени како да има магла постојано, па пробав да мењам таму нешто со густини на атмосферата али не постигнав. Треба уште да се вежбам. ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,983
Мислења
854,191
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно