• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Термални пасти

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filip360

Intern
25 септември 2007
24
0
Dali moze nekoj da mi kaze kade moze da najdam nekoj kvalitetna termalna pasta?Potocno nesto kako ARTIC SILVER ili nesto slicno.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,310
16,285
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
кај нас, многу тешко. јас ги набавувам од странство, најчесто грција.

порано имав одповеќе Arctic Silver Ceramique, но ги продадов. Сега имам само за мене.

За каква намена ти треба?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

filip360

Intern
25 септември 2007
24
0
Imam Xbox 360, i site imaat eden problem so pregrevanjeto.Treba da ja izvadam starata pasta na CPU i GPU i da stavaam nova.Vo site tutoriali na net preporacuvaat da se zameni so ARTIC SILVER 5.I sega baram takvo nesto u gradov ako moze da se najde il bar nesto slicno,nekam da stavam neso sto ne cini.Kupiv od login vo beverli nekoja si srebrana KONIG com. ama ne mi se stava. eden decko mi kaza pozadi simpo imalo NOCTUA i deka bile dosta dobri,pa ke vidime!
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,310
16,285
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
ај пиши што си нашол во тој дуќанот за Ноктуа.
BTW, види дали можеш да го смениш или модифицираш кулерот и евентуално дали има можност да монтираш додатен кулер на оклопт од икс-боксот.
 

secure.boy

Intern
23 јануари 2008
125
1
Инотек е компанија посветена на развој на сегментот тивки и ладни компјутерски системи. Нашиот фокус на работа се разладни уреди за деловниот сектор и домаќинствата. Вршиме имплементација на решенија од реномираните производители Zalman, Thermaltake, Thermalright i Arctic Silver Incorporated.

Innotek
Методи Митевски 8-7/7, 1000 Скопје
Тел. 070 711 900
[email protected]
http://www.innotek.com.mk/
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Imam Xbox 360, i site imaat eden problem so pregrevanjeto.Treba da ja izvadam starata pasta na CPU i GPU i da stavaam nova.Vo site tutoriali na net preporacuvaat da se zameni so ARTIC SILVER 5.I sega baram takvo nesto u gradov ako moze da se najde il bar nesto slicno,nekam da stavam neso sto ne cini.Kupiv od login vo beverli nekoja si srebrana KONIG com. ama ne mi se stava. eden decko mi kaza pozadi simpo imalo NOCTUA i deka bile dosta dobri,pa ke vidime!
Pa ne bi rekol deka Xbox 360 ima eden problem.......ima eden milion problemi. Od problemot so pregrevanje, problemot so grebenje na diskovi ....... i mnogu drugi.
3 Red Light of death e sistemska greska.
Mislam deka so pasta nema da resis nisto zatoa sto dizajnot na Xbox 360 e takov da ne dozvoluva pogolemo odlevanje na temperaturata nadvor od nego.
Xbox 360 e najfalicnata konzola nekogas pustena vo prodazba.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

filip360

Intern
25 септември 2007
24
0
3RLOD mi e problemot,ama se resava ke probam denes pa ke ti kazam sto sum naprail.A sto vikas za grebenje diskovi, imam svrteno preku 40 igri i ne sum videl ni edna igra da bila izgrebana.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
3RLOD mi e problemot,ama se resava ke probam denes pa ke ti kazam sto sum naprail.A sto vikas za grebenje diskovi, imam svrteno preku 40 igri i ne sum videl ni edna igra da bila izgrebana.
Imam slusnato deka ima nekoj tutorijal kako da se resi ova i deka mnogu bil lesen nacinot. Ama ne sum nasol seuste takov tutorijal.
A za grebenjeto diskovi mozes da procitas i kaj wiki .... mozda tebe ne ti e original optikata pa zatoa nemas takov problem:D

 

Атачменти

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,310
16,285
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
земи ја. и јас ќе одам да си земам една.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,038
Членови
30,032
Најнов член
musicenthusiast
На врв Дно