1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Термални пасти

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од pacerMK, 10 Декември 2016.

 1. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  На CeeTour му/ѝ се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  mx-4 od Nexio
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Da ama taa kako sto vidov na forumov e nekade nad 1000 den :(
  Nesto poeftino baram.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 4. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Тебе ти треба за повеќе процесори?
   
 5. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Za povekje graficki, da.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Е тоа е друго тогаш.
   
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  931
  634
  11 ноември 2015
  Машко
  Јас користам бела термална од Алфа Битола, купена ми е пред многу години и искрено да кажам немам никаков проблем со неа, мала бела тубичка. Искрено незнам колку пари ми е купена и колку грама е. После година дена пастата не се суши. Купена ми е за транзистори, а ја користам за компјутери.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  965
  1,444
  6 ноември 2007
  Deepcool Z5 ти е сосема солидна паста - price/performance/quantity ratio
  Избегнувајте бели керамички пасти. За ништо не ги бива.
  Силверот имаат и такозвани curing time што значи температурите кои ќе ги добиеш после аплицирање со тек на време ќе паднат за уште степен-два.
   
  CBB_6, Astro, goce03 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Astro

  Astro
  Guru

  6,772
  9,417
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Тие пасти од Логинг се ептен бејзик ентри левел, јас би ги избегнувал.
  Можеш да видиш во Сетек, повремено имаат Мастер или Мејкер како им се викаше серијата од Кулермастер, ама good luck doing business with Сетек.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
  Е добро де, паста е. За тоа бар не ги хејтам Сетек. Друго ништо не би земал. Иам земено кулер мастер 250 денари, ама заникаде ми е.
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,772
  9,417
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Таа од Кулермастер од 250 денари е Essentials E1 серијата ако не се лажам, тоа е најслаба паста што ја имаат, не е за ентузијасти. Таа што е 590 денари MasterGel Maker е ептен добра.
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,658
  4,109
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Оваа .
  Или од алија GD900 .
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,726
  2,616
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Каде виде 1000 ден? од 2016-та година? Си ја згрешил темата.

   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
  E тоа не знаев. Дома имам Arctic MX4 па ќе ја искористам уште малце, да го лапнам кулерот од @gOJDO само, освен ако веќе нема на тој кулер некоја добра паста.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  A ovie 4gr pakuvanjava ke zavrsat rabota za 3 graficki i 2 procesori?
  Taa na @Pane24 od alija najmnogu mi se isplati, ama kako sto e oteznat soobrakjajot nemozam da ja cekam :(
  Pak ke recam ne sum do tolku entuzijast da davam 500 den za 4gr pasta ako ne mi stigne za gorespomenatoto, vekje imam staveno od Паста за ладилници, WPS 25GRAM | Loging Electronics
  na 2 graficki i se 30% poladni od tie sto ne e smeneta nikakva pasta za 1,5 godina, valjda se so fabrickata.
   
 16. Jordan223

  Jordan223
  Intern

  3
  4
  26 oктомври 2019
  Машко
  Имам искуство со Thermal Grizzly Kryonaut,со неа оладив i7-8750h од 99 на 80-82 степени.Репастирав и RX580 со неа нема замерка.Ја има во нексио за околу 500 ден за 1 грам.Малку скапичка е ама вреди
   
 17. Astro

  Astro
  Guru

  6,772
  9,417
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  [​IMG]
   
 18. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  275
  216
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Можам да потврдам за кинезаријава од али, неверојатно е какви температури вади


  View: https://youtu.be/5dTzf6dpCpo


  never give up
   
  На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...