• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Термални Падови-Прилеп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
72
75
здраво дечки!
за постар лаптоп имам потреба од 1 парче на термален пад од дебелина 1мм(1 cm x 1cm) ,за жал овде никој кај нас нема по продавниците ако има некој да ми заврши работа да не порачувам од интернет и да чекам 2 месеци би бил благодарен ако треба и ќе си платам за услугата.благодарам позз
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,306
4,580
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Има во Анхоч во Прилеп, 30x30x1.0 mm Thermal Grizzly
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,291
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно