• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Термална паста

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,193
4,992
OHRID кај ензероно
Купувам термална паста mx4 или некоја со висок квалитет само да е некондуктивна. Ако нема кај нас совет од кај да нарачам. Ви благодарам.
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,402
3,036
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Купувам термална паста mx4 или некоја со висок квалитет само да е некондуктивна. Ако нема кај нас совет од кај да нарачам. Ви благодарам.
Имаш во Нексио Arctic и Thermal Grizzly и во Анхоч Thermal Grizzly и DeepCool. Сетек CoolerMaster MasterGel Maker Nano.

++ за Thermal Grizzly Kryonaut и CM MG Maker Nano.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,823
9,251
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Z3 мене на графичка лоши резултати ми даваше Z9 од друга страна исти со MX4
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,635
3,013
Исто и мене, поготово за лаптопи и/или процесори графички што знаат да загреат. Башка Z3 не е баш не кондуктивна. Го јадев на еден лаптоп со неа, и заврши у џубре веднаш, и се стави МХ4. Z9 не е лоша ама ако мењаш често. После 2 години у лаптоп се напраи камен и дигаше +4+5 у ајдл. МХ4 и се си дојде на место и после исто 2години си беше мекичка.
Така да за иста пара, веќе не се замарам и тестирам, МХ4/5 е изборот.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,671
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
mx4
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,284
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно