1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Термална паста

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од mankanos, 22 Септември 2018.

 1. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Честито најбезвезе пост на ИТ форумов за 2020-та.

  Каква измама би ти направиле Сетек на ТЕРМАЛНА ПАСТА, побогу?!?!?!? Вратена од друг, refurbushed, што? Срам ме фати што го прочитав ова на ваков форум, не па да го напишам...

  Стај му Colgate на лаптопот после ова, друго нема.
   
  На zirkach и zipi123 им се допаѓа ова.
 2. darencee

  darencee
  Intern

  61
  38
  8 Јуни 2017
  Машко
  Незнам што ти станало и зашто те фатило срам.

  Редовно ги читам темиве и поплаките за сетек, исто и мои пријатели се имаат изгорено, па јас бидејќи многу мразам неправда решив да не влегувам повеќе таму, бидејќи почит кон муштерии немале.

  Не реков дека ќе ме измамат со паста, али став си е став. Не влегувам и точка.
  Кога ќе се научат да го ценат купецот може ќе се предомислам.

  Парите нема да ми ги дадеш ти, па да ти е срам нели.

  Крај краева ова е демократија и секој има право од каде сака да купува/некупува нели.
  Ако тебе ти одговара право утре и оди купувај. За мене не се сеќирај. Имам избор.
   
  На Necromancer и Ile bocev им се допаѓа ова.
 3. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Па со став дека можат да те прелажат за термална паста можеш да прашуваш на Фемина, срамота е тука...
   
 4. darencee

  darencee
  Intern

  61
  38
  8 Јуни 2017
  Машко
  Другар билдаш мислења или глуп се правиш?
  Се почуствува навреден за Сетек или си неписмен?

  Каде кажав јас дека ќе ме прелажат за паста? Мој став е да не влегувам таму. Јасно ти е или треба да ти нацртам.

  И немам намера да ја трујам темава и да се докажувам со тебе. Остани ми поздравен
   
  smole, Вајкинг и на Ile bocev им се допаѓа ова.
 5. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  531
  504
  14 Јануари 2016
  Машко
  Дефинитивно, за медал е постот :D
   
 6. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,760
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Чекајте малце другари, не го напаѓајте членот одма, чинам дека не го сфативте дека од принцип не сака да купува од таму, било да е чачкалица или хај енд уред и не го обвинувам, сетек имаат ужас вработени кои со самото однесување и пристап кон клиентите ствараат одбивност кај истите, мислам дека тоа одамна го разјаснивме на форумов.

  Онтопик, земај која паста сакаш, не фрлај бадијала пари за мх4 не знам таму што. Само да не биде најобична некоја што има повеќе масло отколку паста, како на пример она белото ѓубре.
  Имам тестирано од кинески шитови до хај перформанс пасти со разноразни методи на аплицирање на истите, скоро сите се исти ташак, а за траење секоја ќе ти трае барем една година најмалку, кога и онака ќе дојде време за чистење од прашина, поготово на лаптоп.
  Единствена подрастична разлика прави течен метал, нешто што не го препорачувам воопшто затоа што ги нагризува елементите со кои ќе дојде во контакт и е апсолутен проводник, за разлика од нормалните силиконски пасти.
   
  smole, Gaston, Вајкинг и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...