1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Термална паста

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од spiritBreaker, 21 Декември 2015.

 1. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,859
  3,286
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Другари! препорачујте добра паста за процесор, како и кај може да се најде. до кај 200-300 ден макс нешто поквалитетно, да не се оние белите никаквите ... ви благодарам на предлозите и препораките :)
   
 2. ifobt

  ifobt
  Gaining Experience

  103
  126
  26 Март 2015
  Машко
 3. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ако ти е за едно нанесување да ти позајмам, капни.

  На работа имам Arctic Silver MX4, дома Noctua NH-1 (ваљда вака се викаше...).
   
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 4. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,859
  3,286
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  треба да го преуредувам куќиштето, да го чистам и да вратам се назад...за едно капнуење ми е секако, па после тоа наредните неколку месеци, минимум 6-7 не планирам да го отворам / чистам / средувам
   
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,087
  3,215
  2 Септември 2012
  Машко
  Пред една недела и јас ја купив истата, и паста ко паста сум купувал и од поефтините од Сет од тие по 150 денари , разлика нула.
  Е сеа бојата оваа пошо сива ќе ти одговара на процесорот. :D
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  329
  6 Август 2007
  ТechGeek
  на еден сајт имаше тест со мајонез како замена за паста, and guess what, на крај испадна дека мајонезот е подобар од пола пасти.

  [​IMG]
   
  На borcep и igor_igor им се допаѓа ова.
 7. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  371
  471
  13 Јуни 2012
  Машко
  Ама кечап-мајонез е подобро...
   

Сподели

Вчитување...