1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Термална паста

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Enigma, 28 Јуни 2013.

 1. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,088
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Дали термалните пасти се посебно наменети за графички и за процесори, или се универзални?
   
 2. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Јас , го имав истото прашање но мислам дека се универзални
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,245
  24 Март 2009
  Машко
  Универзални се, иста функција имаат
   
 4. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,088
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Ви благодарам многу, и јас си мислев дека се универзални, но сепак да си прашам...
   
Слични теми
 1. RagingDemon
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,212
 2. cek
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  958
 3. Стап
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  3,743
Вчитување...

Сподели

Вчитување...