1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Термална паста :(

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од RagingDemon, 29 Јуни 2009.

 1. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,245
  24 Март 2009
  Машко
  Ако може една голема помош. Пошто во цел Штип пребарав и никаде нема термална паста, ке може ли да ми дадете листа на продавници и од прилика каде се наогаат истите во Скопје каде што сигурно има термална паста и нејзината цена, па доколку таткоми оди оваа недела во Скопје да порачам по него.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  ВО СЕТ има 100%.Се наоќа на Рузвелтова (магацинските простории) Нема да го промашиш има голема табла и до него има салон за APRILIA.

  AMC t.c Soravia Приземње.

  ANHOCH G.T.C


  АКо сакаш повеќе инфо отвори ги нивните страни имаат адреси.
   
 3. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  444
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
 4. bl0ck

  bl0ck
  Intern

  181
  19
  26 Јуни 2009
 5. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  Јас продавам Arctic Silver 5. Нова е. Ја купив кога го земав ПЦ-то на делови од Грција, али после видов дека на кулерот има терманлна налепница, па одлучив да не ја користам.

  Пиши ПП ако си заинтересиран.
   
 6. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,245
  24 Март 2009
  Машко
  OK дечки, купив CoolerMaster High Performance Thermal Compound Kit HTK-002.
  Сега сакам да прашам на кој начин се нанесува оваа паста? Во пакетот има и пластична картичка за размачкување.

  [ame]http://www.youtube.com/watch?v=EyXLu1Ms-q4[/ame]

  И онака чисто информативно, дали знае некој колку е рокот на траење на термалните пасти?
   
 7. B00merang

  B00merang
  Intern

  2
  0
  15 Јуни 2012
  Машко
  Да ми препорачате некоја термална паста?
   
 8. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
Слични теми
 1. cek
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  958
 2. Enigma
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,117
 3. Стап
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  3,743
Вчитување...

Сподели

Вчитување...