• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

TeraCopy

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Не знам колку сте запознаени со програмчево но навистина е добро за корисниците на windows (а за на линукс со wine - не сум сигурен).
Програмава го забрзува процесот на копирање за неколку пати, така да ако сум чекал 15 минути за да ископира 2 гига, со програмава би чекал околу 2-3 минути.
Исто така има опција при копирањето доколку се појави ерор или слично да го прескокнете тој фајл (што до сега ви го прекинувал процесот на копирање :lut2:)

Јас ја користам одамна и мислам дека секој треба да ја има во компјутер.

Еве линк од каде може да ја симнете или пак на мсн пишете, ќе ви ја пратам.

TeraCopy_01large.png
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Баш ќе ми послужи, фала @fiascooo:bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Интересно.. Ја имам користено малку поодамна и солидна програма за таква намена..
:bravo:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Ако си чекал 15 минути за 2 гига ондак нешто не е во ред или со хардот или со инсталацијата. Програмава не е магична, туку само представува едно менаџерче за копирање.

не ме сфаќај буквално, тоа го наведов како пример за разлика во чекање
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Го пробав вчера, и приметив дека за мали фајлови (песни во случајов) нема некоја голема разлика, туку разлика се јавува за копирање на поголеми фајлови... Поз
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Да се уфрлам и да кажам дека не е можно да работи под Линукс, зошто? Епа, и да поткрене со wine ако е за windows тогаш е пишувана за FAT и NTFS file system, а линуксот користи ext2 || ext3. Зборувам за линукс правилно инсталиран на своја партиција а не во Д или такво нешто
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Го пробав вчера, и приметив дека за мали фајлови (песни во случајов) нема некоја голема разлика, туку разлика се јавува за копирање на поголеми фајлови... Поз

Самото име ти кажува. :)) Тера
За мали фајлови нема потреба од убрзување - секако е брз тој процес.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Да се уфрлам и да кажам дека не е можно да работи под Линукс, зошто? Епа, и да поткрене со wine ако е за windows тогаш е пишувана за FAT и NTFS file system, а линуксот користи ext2 || ext3. Зборувам за линукс правилно инсталиран на своја партиција а не во Д или такво нешто

Не работи ни во Д ако е инсталиран линуксот. Пробав пред малку.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.984
Мислења
890.299
Членови
31.719
Огласи
222
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно