• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Tenda AC6

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,660
2,889
Се продава рутерот од насловот, Tenda AC6.

Има 802.11ac, работи беспрекорно, нема ни гребнатинка на него. Купен е крајот на септември лани, овие неколку месеци сум немал никаква мака.

Го продавам само затоа што нема гигабитна порта која ми треба за оптиката од Телекабел.

Треба да видам дали гаранцијата е година (до септември 2021) или две (септември 2022). Според сајтот од Анхоч е две, ама кутијата не ми е при рака.

Купен е 1,990 денари, моментално е 1,690 денари, јас го продавам за 1200 денари. Комплет со кутија, гаранција, адаптер итн.

20210513_144214.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно