• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Температурите во охрид скренаа

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Интересно сличе, податокот мислам дека не е точен ама не сум сигурен :)):))

Видете ја моменталната температура во Охрид 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,426
1,182
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Пожар во мерната станица:LOL::LOL::LOL:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Абе вистина е ова. Ете во Ресен температурата е околу 95 степени моментално. :LOL::LOL:

Шала на страна ама со многу ја утнале. :))
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Sto se cudite ova ne e nikakva greska ..... samo slucajno im padnal termometarot vo nekoj avionski motor pri poletuvanje na aerodromot.:D
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
АУуууу страшна температура па и уште ако заврне снег ке треба на топло време снег да чистеме :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно