• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

TEMA:ZA MUZICARI

  • Ја почнал/а темата
  • #1

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Aj da sobereme tekstovi i akordi za yu i mak pesni eve jas ke stavam nekolku:D

U TEM SOMBORU
Zvonko Bogdan
Em H7 Em D7
U TEM SOMBORU – U
G
SVEGA NA VOLJU
C Em Am
SVEGA IMA TO ISTINA
Em Am
DA I ŽENE PIJU VINA
Em H7 Em D7
U TEM SOMBORU -U
G C Em Am
SVEGA IMA TO ISTINA
Em Am
DA I ŽENE PIJU VINA
Em H7 Em /H7/ Em


TKO TE IMA TAJ TE NEMA
Zvonko Bogdan /2004./

F C7 F
NE MOŽE SE UHVATITI SENKA
F C7 F
OD ŽIVOTA ŠTO K*O DUNAV TEČE
D D7 Gm
JER JE ŽIVOT I SVETLO I TAMA
C C7 F
NEKAD JUTRO , A NEKADA VEČE
D D7 Gm
JER JE ŽIVOT I SVETLO I TAMA
C C7 F
NEKOM JUTRO , A NEKOME VEČE
Bb D7 Bb
KO TE IMA TAJ TE NE-MA-A-A
F Bb F
KO TE NEMA TAJ TE SA-NJA-A-A refren 2x
F D7 Gm
KO TE SANJA TAJ TE LJU-BI-I-I
C C7 F
A TI O TOM POJMA NE-MA-A-AŠ

ПАРАХОДОТ

ПАРАХОДОТ ВЕКЕ ПРИСТИГНА
ЗБОГУМ ЛИБЕ ПОДАЈ РАКА

НЕ ПЛАЧИ МИЛО ЛИБЕ, НЕ ЖАЛАЈ
ЈАС ПАК ЌЕ СЕ ВРАТАМ

ОЧИТЕ ТИ НАСОЛЗЕНИ
УСНИТЕ ТИ НАСМЕАНИ

НЕ ПЛАЧИ МИЛО ЛИБЕ, НЕ ЖАЛАЈ
ЈАС ПАК ЌЕ СЕ ВРАТАМ

ЈА ЗЕМИ СИ БЕЛО КРПЕ
ИЗБРИШИ СИ ЦРНИ ОЧИ

НЕ ПЛАЧИ МИЛО ЛИБЕ, НЕ ЖАЛАЈ
ЈАС ПАК ЌЕ СЕ ВРАТАМ.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,908
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно