1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Тема за блогспот Blogger и одбирање на домен

Дискусија во форумот 'Останато' започната од BlackOuttheWoRlD, 25 Јуни 2019.

Тагови:
 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Здраво другари
  Ми треба тема за блогспот да биде премиум фре,да не се плаќа секоја година,за магазин или технологија,оптимизиран за гоогле адс,доколку некој има може да ми пише на пп или на коментар,ќе бидам многу благодарен.
  И утше едно прашање каде е подобро да се купи доменот од хост мк,ддхост или ухост?
   
 2. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  А мора ли да биде blogger, т.е. блогспот?

  Можеби попаметно да одиш со WordPress, па да го назначиш доменот купен преку било кој наш регистрар (ако сакаш да е македонски)?

  Така со минимални средства би имал основен хостинг + македонски домен за мала сума годишно.
   
  На DonFrozex и TylerMkD им се допаѓа ова.
 3. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Друже пробелмот е до лимитот на собракај да е неограничен и на вп е скапа цената,а на блогспот собракајот е неограничен и нема трошоци.
   
 5. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Дали има некој хост за ефтина цена со ссд и неограничен собракај?
  Вп е убаво имам и купена тема пред 2 години,но така ми стои.
   
 6. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ок, тоа е друга политика тогаш :)

  Во склоп со планираниот сообраќај, претпоставувам дека и местото на сервер ќе треба да биде соодветно така да WP.com не ни одговара блиску добро како локален хост со сè домен и сето друго по ред...
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  И сега видов друже,
  Business пакет е добар од вп,само незнам дали 25$ годишно?
   
 8. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,370
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Друже, а да промениш идеја за заработка? Доколку незнаеш со основни работи да се снајдеш, заработка онлајн не очекувај.

  upload_2019-6-26_8-2-56.png
   
  На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Ауу скапичко било годишно 300$ е,а може ли да користам фрее хостинг унлимитед
  (Free and Unlimited Web Hosting with PHP and MySQL)
  InfinityFree: Free and Unlimited Web Hosting?? Ќе имам ли некој проблем или не?
   
 10. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  939
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  друже, ни баба веќе на дедо не му дава за џабе, не па некој да ти дава фри анлимитед трафик и ссд спејс :)
  секогаш ќе има некој catch. ако најдеш такво нешто, сигурно ќе најдат начин како да заработат тие од тебе, пр. ќе ти лупаат реклами на хостингот
   
Слични теми
 1. RagingDemon
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,781
 2. The08
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  4,772
 3. www.Zamunda.mk
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,467
 4. www.Zamunda.mk
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  745
 5. OptimusVS
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,194
Вчитување...

Сподели

Вчитување...