• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

vanhelsing_44

Intern
27 мај 2016
5
19
Охрид
vanhelsing_44's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790k + Stock Cooler
Motherboard
Asus Maximus 7 Formula
Storage
WD Red 2TB
PSU
Cooler Master UCP 1100W
RAM
HyperX Beast 2x8GB DDR3 2400 Mhz
Video card
Gigabyte G1 Gaming GTX 980Ti
Case
Cooler Master HAF 922
Mouse
Asus ROG Gladius
Keyboard
Asus Cerberus + Logitech K800
Audio
Logitech Z320
Monitor
Samsung SyncMaster BX2350 @ 60Hz
OS
Windows 10
Здраво, дали некој користел вакво нешто и каде најлесно/најбрзо можам да го најдам/купам:

 

jane222

Intern
9 септември 2022
8
0
Дечки препорака за добар телевизор од А1? Имам бонус 20к и можност остатокот од сумата да се направи на рати. Да ми препорачате некој од овие модели кој е најдобар и најисплатлив за цената.
Ви благодарам однапред,
Поздрав!
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
462
442
Скопје
Сега видов дека од Philips само Philips 55PUS7556/12 го имаат достапен за порачка...
Овој модел како што гледам не е андроид, незнам, не сум задоволен од самиот смарт од Philips телевизорот, да беше со андроид ок, вака незнам. Моделот горе што ми фати око беше и со андроид и со амбилајт
 

jane222

Intern
9 септември 2022
8
0
Овој модел како што гледам не е андроид, незнам, не сум задоволен од самиот смарт од Philips телевизорот, да беше со андроид ок, вака незнам. Моделот горе што ми фати око беше и со андроид и со амбилајт
Некој од останатите да ми препорачаш. Овие Tesla/Toshiba како се покажани? Исто и овај Самсунгот дали е ок ?
 

mIT18

Intern
12 јули 2022
10
7
Некој од останатите да ми препорачаш. Овие Tesla/Toshiba како се покажани? Исто и овај Самсунгот дали е ок ?
Имам Тесла 43 инчен во дневната. Менито им е ужасно, но можеби го потсредиле на поновиве модели.
Исто така имам Самсунг кај мене во соба, исто 43 инчен, само НУ серија и сум доста задоволен.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
381
726
херцажа
Pozdrav,nekoja preporaka za televizor isklucivo za gledanje na sport(za kafic) 50-55 inci,budget 25000+30000 iljadi.Ne me interesira android i drugi aplikacii.

За у кафич не ти треба ништо повеќе од ова, не фрлај џабе пари. Плус, има 5 години гаранција

 

jane222

Intern
9 септември 2022
8
0

4k UHD Smart TV SAMSUNG UE 50 AU7172UXXH

4k UHD Smart TV SAMSUNG UE50TU7092 UXXH
Еден од овие ќе земам, веројатно првиот ако го имаат во А1.
 
Последна промена:

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
381
726
херцажа

4k UHD Smart TV SAMSUNG UE 50 AU7172UXXH

4k UHD Smart TV SAMSUNG UE50TU7092 UXXH
Еден од овие ќе земам, веројатно првиот ако го имаат во А1.
Првиот ти е 2021 модел, вториот е 2020 модел, иста цена се гледам, немој да те прелажат за вториот.
 

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
310
237
Дечки препорака за добар телевизор од А1? Имам бонус 20к и можност остатокот од сумата да се направи на рати. Да ми препорачате некој од овие модели кој е најдобар и најисплатлив за цената.

Ви благодарам однапред,
Поздрав!
Извини да те прашам, како се добива бонусот?
Го даваат на секој со нов договор или поените се собираат со текот на годините, и се различни за секој?
 

jane222

Intern
9 септември 2022
8
0
Извини да те прашам, како се добива бонусот?
Го даваат на секој со нов договор или поените се собираат со текот на годините, и се различни за секој?
Незнам дали се собираат поени, јас имам интернет, кабловска и постпејд број, сега го продолжив договорот и додадов уште еден број, и за тоа дојде толку бонус. А претплата за се тоа е околу 1800 ден.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
334
194
Незнам дали се собираат поени, јас имам интернет, кабловска и постпејд број, сега го продолжив договорот и додадов уште еден број, и за тоа дојде толку бонус. А претплата за се тоа е околу 1800 ден.
Преку агент одеше или во салон? На кои тарифи се телефоните?
 

batka23

Intern
16 септември 2022
10
12

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1.703
1.892
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Здраво дечки ако може еден совет кој од овие 2 телевизори е подобар
исто преку оператор

Ти пишаа и погоре - TU (првиот) е 2020 година. AU (вториот) е 2021 година. Иста серија се 7, иста големина, следствено на тоа вториот би требало да е подобар избор, под услов да се иста цена пошто од линковиве што ги прати не се гледа цената.
 

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
296
284
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
Ќе видам ли некогаш корист од андроид ТВ ако го користам претежно со HTPC? Знам дека зависи од човек до човек, ама еве да слушнам мислења од повеќе луѓе.
 

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
310
237
Незнам дали се собираат поени, јас имам интернет, кабловска и постпејд број, сега го продолжив договорот и додадов уште еден број, и за тоа дојде толку бонус. А претплата за се тоа е околу 1800 ден.
Можеш ли да ми пишеш кои тарифи ги имаш, бидејќи на сајтот дава со две линии, интернет и кабловска само 8000 ден буџет.
Можеш и по порака
 

jane222

Intern
9 септември 2022
8
0
Можеш ли да ми пишеш кои тарифи ги имаш, бидејќи на сајтот дава со две линии, интернет и кабловска само 8000 ден буџет.
Можеш и по порака
Едната тарифа е Нова М(ова му е некоја нова со неограничен интернет) другата Xs со 2 гб нет.
Од кај иди толку бонус и јас не знам веројатно дека продолжувам договор а не правам нов. Кабловска и интернет ми се на М тарифа...
Мислењето е автоматски споено:

Преку агент одеше или во салон? На кои тарифи се телефоните?
Во салон тарифи пишав погоре
 

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
310
237
Vivax 50Q10C mislenja ?
Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Новиве Vivax од 2021 наваму се одлични. Би ги земал секогаш пред Филипс,
Изработка на место, квалитетна слика.
Имам 50" oд 2021 год. постариот модел, го купив како трет телевизор, за во салон, но некако испадна да го користиме многу повеќе.
Андроид работи супер, слика со убави бои.

Се разбира не е Сони, но проверено е многу подобар од Fuego, Grunding, Telefunken и сл. Всушност мислам дека за цената е најдобар избор и екранот вади доста убави јаки бои.
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1.934
2.891
Струмица
Новиве Vivax од 2021 наваму се одлични. Би ги земал секогаш пред Филипс,
Најди една рецензија за Vivax TV на YouTube, па тогаш излези со таква изјава.
Тоа што ти користиш Vivax TV не ми значи ништо, додека пак за Philips има рецензии колку ти душа сака. Особено за Philips OLED кои користат LG панел.

Ако се избира телевизор (55"+) строго со ванила Андроид ОС, се знае редот:
  1. Sony (висока класа)
  2. Philips (мидрејнџ)
  3. останати брендови
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.134
4.406
Vivax е хрватски бренд на M-SAN. Немаат продажба на ниво на тие што ги наведуваш. Башка мислам ги има само во регионот. Ако успееш да најдеш кој Кинез е под налепницата тогаш може и ќе се најде нешто на YouTube
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.891
Мислења
912.339
Членови
32.612
Огласи
840
Најнов член
yeyeyeye
На врв Дно