Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Телевизор Sony KD-55XE8096

Статус
Затворена за нови мислења.

Fidan

Gaining Experience
18 април 2017
142
147
Fidan додаде нов оглас:

Телевизор Sony KD-55XE8096 - Проценка

Ми треба проценка за телевизоров, па да одлучиме дали ќе оди на продажба.
Сакам да го сменам телевизоров за поголем, а немам каде да го сместам овој. Инаку ова е матичниот тв во дневна, сеуште се користи секојдневно и до сега не покажал никакви проблеми, никогаш нит е преместуван нит сервисиран, поправан... закачен е на зид, постољето ми е спакувано од кога е купено, оригиналното далечинско си работи супер.
Купен е 20.07.2018, од Галерија, гаранцијата му истече годинава пред месец дена...

Видете го целиот оглас...
 

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.237
678
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
Со оглед на тоа дека е модел од 2017, нов 2022 модел е околу 45-50к

Моја проценка 17-20к
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.916
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно