1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телевизор од далеки исток

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од ARMac, 12 Мај 2012.

 1. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Kolku sto gledam TV'to nema VGA PC input.

  Sto vikate za ovoj TV dali vredi za parite i dali e podobar ili polos od Toshibata sto go zemal ARmac.

  Se raboti za : LCD TV quart 32" 32T41

  • HD Ready LCD TV, 1366x768
  • High Dynamic Contrast
  • 500 cd/m2, 3.5 ms
  • HDMI, S-Video,
  • USB, VGA PC Input
  Cena 12.990 denari.

  ili dokolku imate nekoj podobar predlog za 13.000 denari koj sto ima CGA PC input. bidejki na nego ke igram ponekogas PES 2012 i daj boze da stignam do PES 2020 :p

  Fala odnapred :)
   
 2. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,889
  1,786
  22 oктомври 2012
  Машко
  И мене ми треба исто вакво за истата намена :) Ќе ти биде тешко да ми го пишеш точниот модел, и од каде го зема? Тнх ;)
   
 3. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,672
  7 oктомври 2011
  kalfa
  1 ni pod razno ne smees toa da go napravis
  2 nikako
  3 hmmmmm ne
  4 podobar od gornite ama tesko gjubre

  od site poraki na postov toshubata e najdobra , da gi vidish kako se praveni vnatre ovie so gi nabroja uste ke si go rabotas toj od 1992 g
   
 4. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  453
  385
  28 Јануари 2008
  Машко
  Овие ST (STMicroelektronics) што ги спомнуваш немаат врска со производителот на Тв-ата за СЕТ. Тв-ата најверојатно ги прави некој "кинез на брод", а тоа СТ е најверојатно од кратенка од СЕТ. Фирмата произведува разноразни полупроводници веќе подолго време, и е позната по тоа во светски рамки, така да не верувам дека ќе се бафта со Тв-а за СЕТ. Meѓудругото на нивниот сајт никаде не се споменуват Тв-а, и слично , туку прават само делови(чипови) за различни намени, меѓу кои и чипови за тв-а.
   
  На prichina и kjosmofon им се допаѓа ова.
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,708
  14,443
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  kjosmofon имаш работено во СЕТ?
   
  На masterficx му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,672
  7 oктомври 2011
  kalfa
  da

  toshiba moze , turski tv ne se dobri kako na vremeto no podobri od kineskite brodski , vidi vo set lg ili samsung da ne ima nekoj ostanati hd ready za 16-17000 tie se dobri.
   
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,708
  14,443
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Што им фали на СТ телевизорите ако може подетално. Има еден тендер каде се понудени па ми требаат валидни аргументи...
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Мислам дека е овој, за поточно ќе шпишам кога ќе одам до кај моите и ќе запишам. Јас го платив 14.299 сега гледам 14.999 или е поскапен или не е тој модел. Ќе видам.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,397
  3,118
  4 Септември 2008
  Со една фирма што соработувам откако почнаат да ги нудат од Сет, имаат продадено преку 10 парчиња монитори/телевизори и до сега ниеден не е вратен за на сервис, а се работи за временски интервал од година, година-пол.
   
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,708
  14,443
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  И јас имам такви информации дека наводно биле ОК, поготово за дадената понуда во пари, само ме интересира мислењето на ќосмофон како поранешен сервисер во СЕТ зошто вели НИКАКО.
   
 11. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  И мене ме интересира дали е момент на импулс или не :)
   
 12. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,889
  1,786
  22 oктомври 2012
  Машко
  Кога ќе можеш, или куцни тука, или пушти ПП ;) Тнх.
   
 13. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Аrmack ај те молам ако си во можност провери кој е производител позади на тошибата.Во план сум и јас да земам еден за во спална,па овие тошиба некако најдобро ми делуваат.Ако не е Турски веднаш би земал....
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...