1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Телевизор од далеки исток

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од ARMac, 12 Мај 2012.

1. uwemi

uwemi
    Unbeatable

4,828
    4,367
    20 Февруари 2011
    Машко
    Kolku sto gledam TV'to nema VGA PC input.

Sto vikate za ovoj TV dali vredi za parite i dali e podobar ili polos od Toshibata sto go zemal ARmac.

Se raboti za : LCD TV quart 32" 32T41

• HD Ready LCD TV, 1366x768
    • High Dynamic Contrast
    • 500 cd/m2, 3.5 ms
    • HDMI, S-Video,
    • USB, VGA PC Input
    Cena 12.990 denari.

ili dokolku imate nekoj podobar predlog za 13.000 denari koj sto ima CGA PC input. bidejki na nego ke igram ponekogas PES 2012 i daj boze da stignam do PES 2020 :p

Fala odnapred :)

2. Alucard

Alucard
    Шериф

1,778
    1,538
    22 oктомври 2012
    Машко
    И мене ми треба исто вакво за истата намена :) Ќе ти биде тешко да ми го пишеш точниот модел, и од каде го зема? Тнх ;)

3. kjosmofon

kjosmofon
    Баниран/a

3,764
    5,730
    7 oктомври 2011
    kalfa
    1 ni pod razno ne smees toa da go napravis
    2 nikako
    3 hmmmmm ne
    4 podobar od gornite ama tesko gjubre

od site poraki na postov toshubata e najdobra , da gi vidish kako se praveni vnatre ovie so gi nabroja uste ke si go rabotas toj od 1992 g

4. alek99

alek99
    Gaining Experience

444
    365
    28 Јануари 2008
    Машко
    Овие ST (STMicroelektronics) што ги спомнуваш немаат врска со производителот на Тв-ата за СЕТ. Тв-ата најверојатно ги прави некој "кинез на брод", а тоа СТ е најверојатно од кратенка од СЕТ. Фирмата произведува разноразни полупроводници веќе подолго време, и е позната по тоа во светски рамки, така да не верувам дека ќе се бафта со Тв-а за СЕТ. Meѓудругото на нивниот сајт никаде не се споменуват Тв-а, и слично , туку прават само делови(чипови) за различни намени, меѓу кои и чипови за тв-а.

На prichina и kjosmofon им се допаѓа ова.
  5. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,572
    11,345
    23 Јануари 2008
    Манга
    kjosmofon имаш работено во СЕТ?

На masterficx му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kjosmofon

kjosmofon
    Баниран/a

3,764
    5,730
    7 oктомври 2011
    kalfa
    da

toshiba moze , turski tv ne se dobri kako na vremeto no podobri od kineskite brodski , vidi vo set lg ili samsung da ne ima nekoj ostanati hd ready za 16-17000 tie se dobri.

7. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,572
    11,345
    23 Јануари 2008
    Манга
    Што им фали на СТ телевизорите ако може подетално. Има еден тендер каде се понудени па ми требаат валидни аргументи...

8. ARMac

ARMac
    Орган

5,871
    6,479
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Мислам дека е овој, за поточно ќе шпишам кога ќе одам до кај моите и ќе запишам. Јас го платив 14.299 сега гледам 14.999 или е поскапен или не е тој модел. Ќе видам.

На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lynx

lynx
    Unstoppable

3,358
    2,961
    4 Септември 2008
    Со една фирма што соработувам откако почнаат да ги нудат од Сет, имаат продадено преку 10 парчиња монитори/телевизори и до сега ниеден не е вратен за на сервис, а се работи за временски интервал од година, година-пол.

10. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,572
    11,345
    23 Јануари 2008
    Манга
    И јас имам такви информации дека наводно биле ОК, поготово за дадената понуда во пари, само ме интересира мислењето на ќосмофон како поранешен сервисер во СЕТ зошто вели НИКАКО.

11. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,827
    5,008
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    И мене ме интересира дали е момент на импулс или не :)

12. Alucard

Alucard
    Шериф

1,778
    1,538
    22 oктомври 2012
    Машко
    Кога ќе можеш, или куцни тука, или пушти ПП ;) Тнх.

13. goce ilievi

goce ilievi
    Intern

633
    43
    2 Март 2010
    Аrmack ај те молам ако си во можност провери кој е производител позади на тошибата.Во план сум и јас да земам еден за во спална,па овие тошиба некако најдобро ми делуваат.Ако не е Турски веднаш би земал....

На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...