1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телеком

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од bakidota, 4 Мај 2017.

 1. bakidota

  bakidota
  Intern

  76
  27
  21 Март 2017
  Машко
  Здраво,

  Колку е стабилен интернетот од телеком. И за брзините како стојат?? Гледам имаат пакети со неограниченост но не се прикажани бризните, само на најскапиот се до 300мб/с. Инаку доколку користите пакет со телевизија и телефон и интернет што можете да ми препорачате. Знам порано телеком беше најстабилен во државата дали е сеуште така? Не сам баш ам ту дејт.
   
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,849
  2,441
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Никогаш не паднал од месец фебруари минатата година до сега месец мај оваа година, значи 14 месеци, колку што ја го користам. Нема никакви варијации во брзина, постабилно никогаш ништо не сум користел.
  те.PNG
   
  На shifty и bakidota им се допаѓа ова.
 3. odimoski

  odimoski
  Gaining Experience

  68
  63
  14 Септември 2010
  Машко
  Јас користам 4,5 години 2 години на бакар и 2,5 години на оптика ПОСТАБИЛНО АМИН на секого би му го препорачал
   

  Прикачени датотеки:

  На shifty и bakidota им се допаѓа ова.
 4. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  534
  484
  20 ноември 2013
  Машко
  Локација?

  echo mobile_signature();
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ate97

  Ate97
  Intern

  20
  46
  29 Април 2017
  Машко
  Студент
  Еве ти ги цените и брзините за пакетите во ценовникот им ги пишува. Иначе 1500 денари мислам дека плаќам за телевизија и интернет 50/50 и е прилично стабилен и држи брзина.
   

  Прикачени датотеки:

  На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bakidota

  bakidota
  Intern

  76
  27
  21 Март 2017
  Машко
  штип
   
 7. cheekybreeky

  cheekybreeky
  Intern

  18
  8
  28 ноември 2016
  Велес, не се сеќавам кога паднал но само 8мб е
   
 8. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  344
  415
  10 oктомври 2011
  Машко
  Да ја освежам темата со новиот интернет кој го поставивме на работа :)
  Локација: Центар, во близина на Корчагин

  Линк до резултатот

  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe и olikomerc им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...