• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,441
13,517
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Истото им го кажав, од толку ебани бројки скроз друга зона да ја крстиш 01.

Абе за воља на вистината, убаво си пишува и 1 и 01, а фората е што кога се направи системот со зонско, нормално 1 зона беше нај-центар и најскапо, ама после им требаше уште поелитна и поскапа зона и немаше како па 0 ја крстија, па им притреба уште една, па ја крстија 01 и така.
Слично е и со Паркинзи на град скопје, таму имаш А и А0 на водно.
 

Riku

Intern
27 ноември 2021
21
0
Kaj site li pravi koga prv pat ke vospostavis kontakt ne go slusas toj od drugata strana pa mora da se javis po 2 pat?
 

Kiro619

Gaining Experience
5 август 2015
97
55
Kaj site li pravi koga prv pat ke vospostavis kontakt ne go slusas toj od drugata strana pa mora da se javis po 2 pat?
Да, барем речиси кај сите на форумов.
Се ке разберам ама повеќе од 1 година сигурно сите корисници им се јавуваат и го пријавуваат истиот проблем, да работеа по 1 саат месечно ке го решеа до сега.
Едно време имаше и проблем самата мрежа на телеком те избацуваше и немаш мрежа. Ѕвонам на контакт центар од друг телефон и објаснувам дека сум избацен од мрежа, ме прашува кој ми е бројот на телекабел и го кажувам и ме прашува зошто не ми се јави од тој телефон ? :sick:
 

Riku

Intern
27 ноември 2021
21
0
Да, барем речиси кај сите на форумов.
Се ке разберам ама повеќе од 1 година сигурно сите корисници им се јавуваат и го пријавуваат истиот проблем, да работеа по 1 саат месечно ке го решеа до сега.
Едно време имаше и проблем самата мрежа на телеком те избацуваше и немаш мрежа. Ѕвонам на контакт центар од друг телефон и објаснувам дека сум избацен од мрежа, ме прашува кој ми е бројот на телекабел и го кажувам и ме прашува зошто не ми се јави од тој телефон ? :sick:
Da se slucuvase odednas na telefonot da pise samo hitni povici ke go reseturam telefonot ke dojde posle 2 min pak isto i se si mislev deka tel pravi problem znaci i toa bilo do niv.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,192
3,771
ПОЦ нели имаат апликација со која може да се плаќа паркинг со банкарска картичка? Без праќање смс и барање паркомати.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,441
13,517
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

TheSchumann

Gaining Experience
27 јануари 2017
95
105
Скопје
Телекабел се станати тешка мизерија. Често кога ме бараат луѓе им вика дека сум недостапен, а интернетот им е трагедии. Редно е да ги баталам и пак да си се врзам на 2 години со телеком.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,116
Мислења
878,105
Членови
30,729
Најнов член
DragannM
На врв Дно