• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Телекабел ресивери [HD и DVB-T?]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Mе интересира дали ресиверите што ги продава телекабел отвараат и HD и DVB-T ?
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Telekabel prodava risiveri??????
Da ne si greska nesto? I ako prodava sigurno ne ke da se za satelitska.........nema valjda da si ja sabotiraat sopstvenata egzistancija. :ermm:
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Не за HD немаат ресивери и покрај тоа што на нивниот сајт има некоја тема за HDTV на која нема ништо. И ова не ми е сигурно DVB-T , затоа што "T" мислам дека означува терстријална а тие пуштаат канали со пренос од сателит. Може не сум во право не сум сигурен во врска со ова...
 

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
Не за HD немаат ресивери и покрај тоа што на нивниот сајт има некоја тема за HDTV на која нема ништо. И ова не ми е сигурно DVB-T , затоа што "T" мислам дека означува терстријална а тие пуштаат канали со пренос од сателит. Може не сум во право не сум сигурен во врска со ова...
Да да. DVB-T е дигитален видео сигнал што може да се фати со обична антена(дури и собна).

Може да продаваат DVB-S сателитска.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Може е офф топик ова што ке го прашам се надевам нема да се налутите: Дали може со кабелот од кабловската да се стави на ресивер за сателитска или пак Sky Star 2 и да се фатат дигиталните пакети што ги нудат нашиве кабловски?

p.s Прашањево е малце глупаво , ама ме интересира дали е возможно...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Telekabel prodava risiveri??????
Da ne si greska nesto? I ako prodava sigurno ne ke da se za satelitska.........nema valjda da si ja sabotiraat sopstvenata egzistancija. :ermm:
Dete, od koga si tuka te gledam samo spam pisis daj ako ne se razbiras ne pisi gluposti i ne e fintata da se ima povekje postovi no spam, koga ne se razbiras vo telekabel i sl. ne pisuvaj.

Da se vratam na temata.
Znaci nivnite resiveri primaat DVB-C no me interesirase dali od vas na forumov
ima takov resiver i dali moze da proveri dali istiot prima DVB-T so test priem
na MTV paketot vo Skopje... a za HD normalno deka ne moze da testirate...
tuku ako vo samoto upatstvo pise...
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Dete, od koga si tuka te gledam samo spam pisis daj ako ne se razbiras ne pisi gluposti i ne e fintata da se ima povekje postovi no spam, koga ne se razbiras vo telekabel i sl. ne pisuvaj.

Da se vratam na temata.
Znaci nivnite resiveri primaat DVB-C no me interesirase dali od vas na forumov
ima takov resiver i dali moze da proveri dali istiot prima DVB-T so test priem
na MTV paketot vo Skopje... a za HD normalno deka ne moze da testirate...
tuku ako vo samoto upatstvo pise...
MALI ........... glej si rabota.......za da me stignes mene uste mnogu furni leb ke treba da jades......

Toa e edna rabota ......... druga rabota e sto ovde bese nesto pomesano so ovaa tema
http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=5883
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Што ви е смешано? Офтопик мислењата кои се однесуваа на Телекабел ресиверите се преместени во оваа нова тема.
Ниедно од мислењата не е едитирано освен воведниот пост и цитатот во постот на Drash.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,030
Мислења
854,802
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно