• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Телекабел пишува енглисх!

• Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Од делото мени на страната на телекабел (www.telekabel.com.mk) видов FAQ's па си реков, дај да видам што има:

Внимавајте на се што е италиц :)

4. Имам еден компјутер во детска соба и еден во дневна и ми се поврзани во ЛАН мрежа. Сакам да имам кабелски интернет на двата компјутери ипак да ми бидат во мрежа.
- Друго решение е наместо сњитцх да користите broadband роутер за поврзување на компјутерите во мрежа и излез на интернет.
(A broadband го напишале на латиница !)

10. Дали со приклучување на интернет се зголемува опасноста, компјутерот да ми се наполни со вируси?
- Со приклучувањето на кабелски интернет вашиот компјутер добива постојана конекција со глобалната интернет мрежа и поради тоа потребно е да имате инсталирано соодветен фирењалл. Овој фирењалл и доколку вашиот броњсер е подесен да не отвара сомнителни извршни програми од интернет се доволна заштита, во спротивно ќе ви биде потребен и соодветен антивирусен програм.
:D:D:D

Изгледа дека почнале да употребуваат само кирилица!

17 февруари 2008
193
2
Ги мрзело на менуваат од кирилица на латиница. СРАМОТА :ua::ua: Кога се прави нешто треба да се направи како што треба не вака.

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Ова е страна која има по 1500-2000 клика дневно. ОК сега, сите понекогаш правиме грешки, ама на официјална веб страна?:ua:

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
се прајт нова страна :)
пишите на [email protected]

па овој неписмен некој бе
ме потсетува на еден дечко на мсн што ми пишува:)
не верувам дека е исти овој е NooB-че

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,030
450
Хехе, па така зборвет во Охрид :)
Требит да се напрајт нова страна :)

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Е поради ова Македонија ќе пропадни за неколку години. :ua:

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
vik да те поправам

ВЕЌЕ е пропадната само толку не се гледа т.е. не излегло се на виделина :)

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Тоа со кириличните имиња е според новите измени за употреба на наши имиња на локали и сл.... тоа се вика дупка во законот :LOL::)))))

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,030
450
Не сум јас од Охрид па да знам до толку ;)
sorry за оф-топик

Но како и да е ако некој го знае човекот нека му каже да смени, срамота е вака :)
Очигледно е дека чоекот намерно напишал така, зашто на крајот ставил и смешко :)

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Очигледно е дека чоекот намерно напишал така, зашто на крајот ставил и смешко :)
Тоа е ОФИЦИЈАЛНА ВЕБ СТРАНА на кабелски оператор во Охрид. Не изгледа професионално да пишува на дијалект или да користи смешковци кога ги известува читателите дека веб сајтот е во изработка.
Како би било сега еве it.com.mk прават надоградба на серверот и да пишат: " Aбе пеери ние прајме надоградба на сервериве, се враќаме шо е можно побрзо ;) "

нема да личи на ништо тоа :chudenje:

П.С. Не ја отвара странава кај мене http://altrasat.com.mk/ :S :zbunet3:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,530
Мислења
822,725
Членови
28,053
Најнов член