Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Телекабел оптички пакети

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.214
5.224
Битола
Проблеми на Телекабел оптика да не имате? Некои сервиси не сака да ги отвори. Посебно тие од Microsoft (outlook, LinkedIn). Исто така ChatGPT не го отвора. Од корисничка поддржка нормално бескорисни: ресетирај го модемот. „БОООО КАКО МЕНЕ НЕ МИ ТЕКНА НА ТОА ЕЈ“ :|
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
898
490
Скопје Аеродром
Проблеми на Телекабел оптика да не имате? Некои сервиси не сака да ги отвори. Посебно тие од Microsoft (outlook, LinkedIn). Исто така ChatGPT не го отвора. Од корисничка поддржка нормално бескорисни: ресетирај го модемот. „БОООО КАКО МЕНЕ НЕ МИ ТЕКНА НА ТОА ЕЈ“ :|
Работи се како што треба, пробај уклучи впн да провериш и со него.
 
18 септември 2020
576
489
Македонија
Проблеми на Телекабел оптика да не имате? Некои сервиси не сака да ги отвори. Посебно тие од Microsoft (outlook, LinkedIn). Исто така ChatGPT не го отвора. Од корисничка поддржка нормално бескорисни: ресетирај го модемот. „БОООО КАКО МЕНЕ НЕ МИ ТЕКНА НА ТОА ЕЈ“ :|
1.1.1.1 prebaraj, Cloudware instaliraj i nema da imas problem
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.628
3.158
Неготино
Проблеми на Телекабел оптика да не имате? Некои сервиси не сака да ги отвори. Посебно тие од Microsoft (outlook, LinkedIn). Исто така ChatGPT не го отвора. Од корисничка поддржка нормално бескорисни: ресетирај го модемот. „БОООО КАКО МЕНЕ НЕ МИ ТЕКНА НА ТОА ЕЈ“ :|
Нема гајле оптиката кај мене.
 

Luca Toni

On your way to fame
18 септември 2015
247
511
Скопје
Се уклучив на телекабел оптика 40/40
Активирав промо пакет за 3 месеци 150/150, ама таа брзина ни приближно не ја постигнува..

Го имам рутеротMi Router 4A

Може некој да ми каже како да имам 150/150
023130171dcc420c7de154c93bc8b10d.jpg


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.628
3.158
Неготино
Кај има промо пакет 150/150? Јас ставив на 15 април интернет тука, имавме 1000/1000 еден месец и толку беше.
За брзината на вифи, само преку 5GHz мрежа. Инаку нема шанси. Истиот рутер го имам и јас.
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
898
490
Скопје Аеродром
Се уклучив на телекабел оптика 40/40
Активирав промо пакет за 3 месеци 150/150, ама таа брзина ни приближно не ја постигнува..

Го имам рутеротMi Router 4A

Може некој да ми каже како да имам 150/150
023130171dcc420c7de154c93bc8b10d.jpg


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Гигабитен рутер ти треба, нема шанси 100 мегбитен рутер да ти даде 150 мегабити. Мада и овој ти што го имаш пишува дека е 1167Mbps is the maximum theoretical wireless speed for 2.4GHz and 5GHz dual band concurrent Wi-Fi. Actual speeds will vary based on your environment.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
Се уклучив на телекабел оптика 40/40
Активирав промо пакет за 3 месеци 150/150, ама таа брзина ни приближно не ја постигнува..

Го имам рутеротMi Router 4A

Може некој да ми каже како да имам 150/150
023130171dcc420c7de154c93bc8b10d.jpg


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Тој рутер има само 100мбпс Лан порти. Така да ништо над 100 и тоа во теорија не очекувај.

Sent by ME using Tapatalk
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
4.024
5.227
Скопје

liljace

Intern
6 ноември 2023
12
18
Се уклучив на телекабел оптика 40/40
Активирав промо пакет за 3 месеци 150/150, ама таа брзина ни приближно не ја постигнува..

Го имам рутеротMi Router 4A

Може некој да ми каже како да имам 150/150
023130171dcc420c7de154c93bc8b10d.jpg


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
ниту еден рутер неможе да извади 150/150 односно тоа што го добива оптичкиот кабел, единствено ако сакаш да вади 150/150 дирекно кабелот у пц без рутер. Истово и јас го пробував прашував купував рутери никој рутер не ја вади истата брзината можеби приближно ќе ти извади но исто неможе затоа најбоље дирек кабелот од бандера у пц како што направив и јас :)
 

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.214
5.224
Битола
ниту еден рутер неможе да извади 150/150 односно тоа што го добива оптичкиот кабел, единствено ако сакаш да вади 150/150 дирекно кабелот у пц без рутер. Истово и јас го пробував прашував купував рутери никој рутер не ја вади истата брзината можеби приближно ќе ти извади но исто неможе затоа најбоље дирек кабелот од бандера у пц како што направив и јас :)
Што зборуваш бе пријателе xD xD xD.
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
746
492
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-12400F
Motherboard
ASUS PRIME B660M-A D4
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus M.2 + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston HyperX FURY™ 32GB
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
OS
Windows 11 Pro x64
ниту еден рутер неможе да извади 150/150 односно тоа што го добива оптичкиот кабел, единствено ако сакаш да вади 150/150 дирекно кабелот у пц без рутер. Истово и јас го пробував прашував купував рутери никој рутер не ја вади истата брзината можеби приближно ќе ти извади но исто неможе затоа најбоље дирек кабелот од бандера у пц како што направив и јас :)
Еве кај мене вади на WiFi , со Youtube пуштено на ТВ .
И да , не сум врзан директно на бандера :)
 

Атачменти

  • TEst Wifi.jpg
    TEst Wifi.jpg
    71,4 KB · Прегледи: 63

thrw

On your way to fame
3 декември 2021
632
504
Не можам да најдам во договорот некаков број, така да не е наведено.
Обично кога ќе потрошев 2+ „TB“, ми се јавуваа и прашуваа што правев. Се случуваше 2 пати од 12 месеци кога имав многу проекти. Не ме опоменуваа или нешто слично само информативно.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.285
1.462
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
Не можам да најдам во договорот некаков број, така да не е наведено.
Обично кога ќе потрошев 2+ „TB“, ми се јавуваа и прашуваа што правев. Се случуваше 2 пати од 12 месеци кога имав многу проекти. Не ме опоменуваа или нешто слично само информативно.
Како бе ти се јавувале да прашаат “шо правиш“ хахаххахахахха.
Кажи д*кам само на 4К HDR10+ 10BIT BD-REMUX порки цццц.

Македонија циркуз невиден.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.276
12.124
Скопје
androgaming.com
Не можам да најдам во договорот некаков број, така да не е наведено.
Обично кога ќе потрошев 2+ „TB“, ми се јавуваа и прашуваа што правев. Се случуваше 2 пати од 12 месеци кога имав многу проекти. Не ме опоменуваа или нешто слично само информативно.

И? Што им кажа?
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.613
1.751
Нема ни од А1 кабловска и интернет во К.Вода, не знам точно од колку сато, можда од кај 18 навака.
Значи не е само кај еден оператор проблемо?
Друг некој да се пожали?
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.294
4.269
Скопје
hackitfree.github.io
Нема ни од А1 кабловска и интернет во К.Вода, не знам точно од колку сато, можда од кај 18 навака.
Значи не е само кај еден оператор проблемо?
Друг некој да се пожали?
Центар имаше - цел ден со ќерка ми Фортнајт игравме ..
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.919
1.461
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Како бе ти се јавувале да прашаат “шо правиш“ хахаххахахахха.
Кажи д*кам само на 4К HDR10+ 10BIT BD-REMUX порки цццц.

Македонија циркуз невиден.

ти па на еден член му веруваш што ке каже?
пази коа праел проекти 2 пати у годината му вртеле
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
4.024
5.227
Скопје
Знае некој што се случува во Кисела Вода со телекабел оптика? Цела општина нема.
Потврдувам, вчера и сабајле немаше. Не знам дали во тек на денов се оправил.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.301
Мислења
978.077
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно