• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Телекабел оптички пакети

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
173
110
Имаат ли овие Телекабел за оптичкиов интернет некоја фер политика за користење? Пример до некој лимит 2/3/4 TB месечно?
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
612
390
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64
Имате ли некој информации за мобилниот интернет на телекабел, дали е со некој лимит на пакетот од 1500 ден
(неограничен интернет) ??
 
Последна промена:

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
612
390
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64
Имате ли некој информации за мобилниот интернет на телекабел, дали е со некој лимит на пакетот од 1500 ден
(неограничен интернет) ??
Инфо - до 70/80 GB лимит
Мислењето е автоматски споено:

Нов пакет од Телекабел
 

Атачменти

  • Screenshot_20211202-194044_Facebook.jpg
    Screenshot_20211202-194044_Facebook.jpg
    176.4 KB · Прегледи: 92

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
273
130
Инфо - до 70/80 GB лимит
Мислењето е автоматски споено:

Нов пакет од Телекабел
20гб за 2022год, за 4бројчијна+без смс а трошам по 100најмалце месечно ..не фала ! има некој на роби да му каже дека за 3недели сме 2022 ?
бтв,заборавив од лично искуство/или се прекинува повикот,или воопшто несе воспоставува мобилната 074 е тијна во споредба со лукамобиле
Мислењето е автоматски споено:

Подлеку од мобилна телекабел крш е крш
и јас од искуство ова го знам ај пријавив 1/2/3/4/5 пати небе абер да се немало...и неколку месеци и пак леси назад...
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2,134
1,598
Неготино
20гб за 2022год, за 4бројчијна+без смс а трошам по 100најмалце месечно ..не фала ! има некој на роби да му каже дека за 3недели сме 2022 ?
бтв,заборавив од лично искуство/или се прекинува повикот,или воопшто несе воспоставува мобилната 074 е тијна во споредба со лукамобиле
Мислењето е автоматски споено:


и јас од искуство ова го знам ај пријавив 1/2/3/4/5 пати небе абер да се немало...и неколку месеци и пак леси назад...
100 гига месечно? Аман бе луѓе шо праите .. 11 гига макс сум потрошил у месец.
 

dac12

Intern
17 февруари 2011
10
2
Има некој апдејт за квалитетот на оптичкиот интернет од Телекабел? Дали се стабилизираа проблемите или сеуште иста приказна? Ми истекува договорот со Неотел утре, па се двоумам дали да потпишам повторно со нив на 2 години или да се префрлам на Телекабел.
 

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,083
971
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
@dac12 зависи од реон така да тоа никој не може да ти го потврди и гарантира.
Така да ако сакаш веќе да тестираш добро е што телекабел нема договор никаков.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,065
951
Скопје
Има некој апдејт за квалитетот на оптичкиот интернет од Телекабел? Дали се стабилизираа проблемите или сеуште иста приказна? Ми истекува договорот со Неотел утре, па се двоумам дали да потпишам повторно со нив на 2 години или да се префрлам на Телекабел.
Пред тебе членот изјавува дека преку хотспот 100ГБ влече месечно без проблем - ако тоа не е доволна потврда за квалитетот на Телекабел ... Плус без договор - пробај па ако нешто не ти се погоди - види друго. Мислам дека 99,9% од луѓево на форумов се задоволни ( имало гличови ама мноогу краткотрајни и минимални - јбг одржување тоа ти е) Неотел мислам дека е далеку од брзината и квалитетот на Телекабел..
 

Bate Sase

Gaining Experience
27 мај 2021
140
110
Недојдија
Нов пакет од Телекабел
Конечно и текна да пуштат ваква понуда. Зимајки озбир дека Кабелска и оптика 150 е 1450 ден, фиксниот кому му треба денес, така да ќе заокружеме на 1500 ден. 4 броја за 1000 = 250 ден по број. Звучи ок за смејство кој сите користат мобилен интернет. Ама фали понуда и за повеќе броеви без интернет.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,095
Мислења
877,549
Членови
30,692
Најнов член
drugaddict
На врв Дно