1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел Оптички интернет ((дали и кога)

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од the Joker, 3 Септември 2009.

 1. the Joker

  the Joker
  Intern

  185
  1
  10 Август 2008
  Дали некој знај дали и кога ке има оптички од телекабел?????

  да не отворам друга тема да прашам и за Телеком Словенија дали и кога ке има оптички или планираат дигиталната ТВ да биди преку WADSL или преку 3G можи

  Значи ако има некој информации слободно нека кажи
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,248
  517
  3 Април 2008
  Дигиталната телевизија е DVB (digital video broadcast) ... нема никаква врска со интернет.

  што се однесува до прашањето за оптички интернет ... не знам зашто би ти било важно на кој начин стига интернетот до тебе.. прашањето е каква услуга ти треба тебе, а не ја добиваш.
   
 3. the Joker

  the Joker
  Intern

  185
  1
  10 Август 2008
  мислев да не биди како Маx TV па да треба доста брз интернет ама ке да биди бежична ТВ како што велат

  а за оптички имав негде прочитано дека Кејблтел ке пуштал оптички со 100 Мбит па дигитална и телефон и замислете за 20 евра месечно па си реков да не има и од телекабел такво нешто

  а мене ми треба неограничен и ЕВТИН нет со надеж дека кога ке има оптички сигурно ке биди многу скап оптичкиот па ке имаме неограничен за 500 ден кабелски макар и да биди 4 Мбит

  Или изгледа само Мт Нет ке има оптички (пак монопол)
  абе да дојди кај нас овој бугарскиот па тогаш дури да паднат цените
  http://www.pon.bg/index.php
   

Сподели

Вчитување...