1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Telekabel Optic 1000

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од BorisSapphire, 8 oктомври 2019.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  736
  527
  11 ноември 2015
  Машко
  Некој од членовите го имаше пакетот Optic 1000, но неможам да се сетам кој.
  Во план ми е да се префрлам на Телекабел и на овој пакет, па ме интересира дали брзината на одреден период паѓа? Пример ако пуштам торент од 2тб и после 20минути дали брзината ќе се намали?
  Во самата понуда пишува дека интернетот е неограничен. Моментално интернетот што го користам е неограничен но во понудата пишува (За неограничен интернет сообраќај важи политика на фер користење), поточно сум лимитиран на 400гб. Дали е истото и кај Телекабел?
  Исто така ми треба и фиксна адреса, па дали треба да се доплати нешто плус или не?
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,026
  886
  4 Февруари 2014
  Машко
  Во план ми е да се префрлам на Телекабел и на овој пакет, па ме интересира дали брзината на одреден период паѓа?
  Не.

  Пример ако пуштам торент од 2тб и после 20минути дали брзината ќе се намали?
  Нема да се намали ако има доволно сидери, со фул брзина тера цело време. Рекорд ми е 118 мб/с на steam i 97 мб/с на торрент.

  Во самата понуда пишува дека интернетот е неограничен. Моментално интернетот што го користам е неограничен но во понудата пишува (За неограничен интернет сообраќај важи политика на фер користење), поточно сум лимитиран на 400гб. Дали е истото и кај Телекабел?
  20тб имам искористено во 1 месец и на никој му нема ни око трепнато од дирекција

  Исто така ми треба и фиксна адреса, па дали треба да се доплати нешто плус или не?
  Не се доплаќа само спремај добра причина пред да се јавиш и да прашаш за статичка
   
  На goranzoran, stefan_off, Astraion и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  736
  527
  11 ноември 2015
  Машко
  Ти благодарам многу за одговорите. :)
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  403
  406
  15 Септември 2014
  bekrija
  подалеку од телекабел подолго време повеќе нема од шо има интернет, од супер и евтин, фален нет до тотална катастрофа
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  736
  527
  11 ноември 2015
  Машко
  Во кој град живееш?
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  403
  406
  15 Септември 2014
  bekrija
  sk
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  198
  257
  3 Јануари 2019
  Машко
  Прошлата недела им беше очајно слаб интернетот, изминативе 3-4 дена е супер.
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  403
  406
  15 Септември 2014
  bekrija
  денес катастрофа, од 20 дена 4-5 дена без проблеми се друго очај....
   
 9. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  321
  266
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  за оптика 20/20 може да зборувам за во Радовиш дека си е ОК од Телекабел.
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. washburn
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,919
 2. tomi
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  6,269
 3. ekonomist
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,249
 4. causevd
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,218
 5. steelseries
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,299
Вчитување...

Сподели

Вчитување...