• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Телекабел ЕКСПЕРС!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Пред 4 дена, нетот беше за никаде (тогаш кога врнеше многу). И си велам дај да се уклучам на онлајн чет со Телекабел да ги прашам во што е проблемот.
Ау да, заборавив, они НЕмаат онлајн чет.

ОК, ајде ќе им пишеме писменце, ќе ми вратат одма....

Вака гласи писмото:

Vo poslednite nekolku dena brznata na netot e za nikade.
Koga nema, koga e mnogu spor.

Sto se desava?
Ајде сега ќе чекаме...
1 ден...
2 дена....
3 дена....


4 дена... You got mail!

Pocituvan g-ne Gorjan,

Ke ve zamolam da se obratite na nasiot kontakt telefon, taka mnogu pobrzo ke
go resite problemot.

So pocit,
TELEKABEL
Значи направив дупка во бирото, трескајки ја главата....
Услуга de qualiteto! :lut2:
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Хехе , па што си чекал толку ако тие потребен нет одма јавувај се .. не чекај.. :LOL:
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
hehe a eden moj drugar se javi vo cabletel za internet da mu stavat.No bidejki vo negovata zgrada nema nitu eden nivni korisnik mu rekoa deka za nego ke stavat kabli u zgradata i drugi raboti so treba i ke ima internet za 1-2 nedeli.Pomina toj period a od ovie ni trag, ni glas.Se javi drugarov pak i mu kazaa deka ke stavat narednata nedela.No od togas pominaa veke 2 meseci i uste nema staveno.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Незнам што си изненаден.
Кај сите наши провајдери е така.
Ова е права македонска работа... online помош само колку да се речи дека има, не деака ќе ти завршат работа.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
c c c .. Абе.. вакви работи само во Македонија има или што е проблемот? Дали слаб вработен кадар имаат.. или незнам.. Општо поддршката е катастрофа.. Не само кај телекабел.. Општо.. И кабелски Охрид слично е.. Ќе треба доста да почекаш ако сакаш да ти свршат некоја работа..
Лошо лошо..:ua:
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Кај нас во мк скоро за се е така, додека да ти завршат работа ќе пројде цела деценија а кога ќе дојде време за наплата не каснат ниту ден, али тоа е нема друго ти се допаѓа или не.
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Кај нас во Велес да се пофалам поарно е...врзани сме сите корисници во ЛАН и имаме Миранда,лан чат и можеме да го контактираме операторот...иако се чека по неколку саати понекогаш за да добиеш одговор...
А доколку се јавиш на тел. во рок од 1 час ти е решен проблемот (од искуство се податоциве...) :p
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Кај нас во Велес да се пофалам поарно е...врзани сме сите корисници во ЛАН и имаме Миранда,лан чат и можеме да го контактираме операторот...иако се чека по неколку саати понекогаш за да добиеш одговор...
А доколку се јавиш на тел. во рок од 1 час ти е решен проблемот (од искуство се податоциве...) :p
Неколку саати? Среќен си ти друже...јас одговор добивам по 2 дена. :ua:
бтњ се работи за Cabletel.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Телекабел? Епа мене ми е супееееееееер! (Моби-Телекабел) И јас имав проблеми со он.нет и ... телекабелче си добив!
 

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
За да ти стават интернет од телекабел издаваат ли како порано модем или мораш да имаш сопствен или да си купиш???
 
Ни по телефон не ми завршуваат работа.
Одговорот секогаш им е: работиме на случајот. :D
Јок, одговорот секогаш им е: Дечко, до твојот ПЦ е, овде кај нас имаш интернет..........дегенерици...............
 

BamBam1

Intern
5 октомври 2008
8
0
Здраво,

Ова ми е прв пост на овој форум и не сакам одма да ги бранам провајдерите, ама некогаш и ние корисниците претеруваме. Ти hijackhacker што сакаш да ти одговорат на твоето писмо кога ако си го пратил во ваква форма каква што си ја постирал тука, добро и што ти одговориле.

Вака гласи писмото:
Vo poslednite nekolku dena brznata na netot e za nikade.
Koga nema, koga e mnogu spor.

Sto se desava?
Јас сум корисник на Телекабел во Штип и до сега сум многу задоволен, секогаш кога имам проблем им се јавувам и проблемот се решава многу брзо. А ти како што ти напишале подобро се јавувај и така брзо ќе си ги решиш маките зошто за да ти помогнат мора да знаат основни податоци за тоа кај се наога твојот модем на која локација. А за техничката поддршка која ја нудат сите провајдери сигурно дека треба подобрување.
Се надевам дека нема да ме разбереш погрешно, но во овај случај негледам ништо лошо од страна на провајдерот.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Здраво,

Ова ми е прв пост на овој форум и не сакам одма да ги бранам провајдерите, ама некогаш и ние корисниците претеруваме. Ти hijackhacker што сакаш да ти одговорат на твоето писмо кога ако си го пратил во ваква форма каква што си ја постирал тука, добро и што ти одговориле.Јас сум корисник на Телекабел во Штип и до сега сум многу задоволен, секогаш кога имам проблем им се јавувам и проблемот се решава многу брзо. А ти како што ти напишале подобро се јавувај и така брзо ќе си ги решиш маките зошто за да ти помогнат мора да знаат основни податоци за тоа кај се наога твојот модем на која локација. А за техничката поддршка која ја нудат сите провајдери сигурно дека треба подобрување.
Се надевам дека нема да ме разбереш погрешно, но во овај случај негледам ништо лошо од страна на провајдерот.
Прво добредојде,
Второ тоа за техничката е точно,
Трето телекабел е најдобар интернет провајдер во МК. :bravo::bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #21

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@BamBam1
Те разбирам, и во право си, али јас сепак ќе ги критикувам поради 2 основи поточно грешки во Техничката Поддршка.

1. Немаат онлајн чет.
Ако некогаш сакам нешто да ги прашам, морам ли да им вртам на телефон. Со онлајн чет е бесплатно (се разбира ако воопшто имам нет :D)

2. Брзината на проверување на мејловите.
Што сакаат нека кажат, али мејлови не се проверуваат на секој 4 дена.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,100
523
Вака користам нет од Телекабел, и имам проблем со брзината при отварањето на web страни, посебно кога се странски, т.е. само со com. При Download си е супер, оди до 900 килобајти во секунда, ама при отварање web страни цела вечност. Многу се нервирам, стварно ми е нејасно како може да се случува тоа.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,100
523
Економист, пробај смени DNS сервери. На пример стави ги 62.162.32.5 и 62.162.32.6 - од Т-хоум или 208.67.222.222 i 208.67.220.220 од http://www.opendns.com/
Не брат, во тој случај немам никаков интернет.
Ај ако има некој решение за овој проблем, или да ги контактирам овие од Телекабел.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно