1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телефонска линија преку WLAN

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од Tomislav96, 11 Февруари 2013.

 1. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Дали некој има изведено вакво нешто или знае како се прави ова?
  Сакам да пренесам телефонска линија преку WLAN? Поточно имам Wifi линк со друга кукја и си го делам истиот интернет, компјутерите ми се во една мрежа, па сакам и телефонската линија да ја пренесам од едната куќа во другата.
  (WRT54GL) - преку AirGridM5 HP - wireless - до AirGridM5HP - (WRT54GL)
   
 2. METhAMORPH

  METhAMORPH
  Intern

  19
  4
  27 Јуни 2009
  На страната кај што ти е аналогната телефонска линија ќе ставиш Linksys SPA3102. На другата страна ќе ставиш SIP IP телефон и ќе го сетираш да се најавува на SPA3102 уредот.
   
  Tomislav96, Pinceta и на xenon им се допаѓа ова.
 3. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Фала многу, уште да не знаеш кај може да се најде оваа опрема низ Скопје ? :)
   
 4. METhAMORPH

  METhAMORPH
  Intern

  19
  4
  27 Јуни 2009
  Види во Логин, Еконет, Нико... Можеби Anhoch...
   
 5. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  657
  697
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика

Сподели

Вчитување...