1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телефонот како Андроид џоистик,како!?

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од Luxell, 16 Декември 2019.

 1. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  233
  52
  7 Јули 2012
  Машко
  Како можам да го искористам телефонот со андроид ос како џоистик за играње на игри на андроид бокс?
   
 2. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  233
  52
  7 Јули 2012
  Машко
  Пробав и со CetusPlay ама ништо,не работи.

  Друг некој начин да има?
   
 3. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  542
  664
  21 ноември 2010
  Машко
  НЕ си го губи времето , тач скрин не е за џоистик, максимум как тракпад би било згодно да го користиш. На андроид можеш да приклучиш било каков џојстик со усб , и ако има играта поддршка за контролери или опции за ремапирање на контроли ќе ти работи аут оф д бокс. Ако нема играта нативна поддршка за контролери или варијанта за ремапирање, можеш да си инсталираш Octopus. Работи како еден вид на оверлеј и мапираш копчиња од џојстикот на зоните за тач.
   
 4. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  233
  52
  7 Јули 2012
  Машко
  Аха во ред тогаш преостанува со џојстик.
  Фала
   

Сподели

Вчитување...