1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телефон по ваш избор

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pulse, 24 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,309
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Треба да ја обновам претплатата во Вип, па доколку некој има заинтересиран за нов телефон, може да се договориме.
  Моја понуда е, се договараме кој телефон го сакате, идеме во салон, си го добивате неотпакуван, а за цена би понудил 50Е поефтин од регуларната цена на телефонот во салон.
  Пример: ако телефонот нов е 12.000 го добивате за 9, а претплатата и тн натаму е моја работа.
   
  На Killbort, Astro, Zippo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,092
  4,353
  28 oктомври 2008
  Од која цена -50 евра? Ако е од нивната основна, тогаш ништо не се добива. Еве на пример јас сум заинтересиран за Samsung A6, во ВИП е 17,000, значи ќе дојде 14.000, што е цена од продавница.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,309
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Хмм, минус средина од разликата? :D
  17.000 - 14.000 = 3.000 / 2 = 1.500
  17.000 - 1500 - 3000 = 12.500
  твој предлог?
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,309
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  уп, да дефинираме нека бидат 5к од цената во вип.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,309
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  обнова, се вратив во ск
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,309
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  резервирано до вторник
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,309
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  продадено
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...