1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телефон до 20.000

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Happy, 4 oктомври 2019.

 1. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  892
  337
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Барам телефон до 20.000 ( апсолутен максимум 21.000)

  Ке се купува преку фирма со ддв нов.

  Толку се тиња нашиве продавници, ке се отрујам.

  Битни ствари: камера, звучки, меморија по можност 128Гб, батерија.

  До сега само покофон и ноте7про ги најдов. Барав 3A, 9T, note8pro, ми8. Или се прескапи или ги нема на залиха.

  Не препорачувајте половен/од странство. Мора да биде нов преку фирма. И ако може линк од продавница би било супер.
  (Не е за мене)


  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,160
  6 Декември 2016
  Машко
  За толку пари купи си А50 од Ледиком со фискална.
   
  На damil и Seekey им се допаѓа ова.
 3. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  892
  337
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 4. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  892
  337
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Најверојатно ке се земе 9T од анхоч до 64Gb меморија или ако го нема ми8 ке се зема, ке постирам слики кога ке се купи.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  472
  333
  22 Март 2016
  Машко
  За истите пари го имаш и во mi-store.mk,ако го нема во анхоч провери на другово место.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,612
  3,748
  1 Септември 2011
  Машко
  Подобра опција е Ми 9т или Ми 8?Ми 8 имав,и можам да кажам дека е одличен телефон,од секој аспект,и ги исполнува сите услови што ги бараш,е сеа не сум користел Ми 9т па нека кажат по искусните.
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,173
  25,495
  4 Септември 2008
  Mi8 e подобар
   
  На Seekey и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. Seekey

  Seekey
  Intern

  21
  11
  11 Август 2016
  Машко
  Вреди за 20к моментално? Спомна некаде по нарачка може да се земе, од каде може да се нарача (претпоставувам поевтино ќе биде од Anhoch) ?
   
 9. Seekey

  Seekey
  Intern

  21
  11
  11 Август 2016
  Машко
  Во Mobelix треба да стигнат неделава A50s, ми рекоа дека ќе бидат под 290 евра, чисто информативно.
   
 10. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  892
  337
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Mислам дека Xiaomi генерално имаат подобра камера за парите. Единствена предност на А50 е SD слотот.
   
 11. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  722
  759
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  Дали навистина тоа е единствената предност на A50? Ме интересира некој познавач да пише. И да додам овдеа се зборува за A50s а не A50. Според ова што го гледам А50s има мн подобра камера од А50.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,612
  3,748
  1 Септември 2011
  Машко
  Се работи за A50s,не за А50,кој има некој предности А50s али не големи нормално.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  892
  337
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  "Unfortunately, we weren't thrilled by the performance of the Samsung A50S, which was significantly below our expectations. The software, other than being riddled with bloatware, just seemed unoptimized for this hardware. Other things that didn't impress were the shrill single speaker at the bottom and the slow fingerprint sensor.

  We think the performance is a significant factor in choosing (or not choosing) a device. In a market saturated with excellent alternatives, we can't see ourselves picking up the Galaxy A50s over the Redmi K20 or even something cheaper like the Realme XT. Display aside, there isn't any aspect of the Galaxy A50s that can compete against the Chinese competition, all of which do a better job overall.

  In the end, the Galaxy A50s is a fine choice for someone wanting a Samsung smartphone specifically. However, we think there are better value choices available in this price range."

  Предности на А50s:

  -32мегапикс предна камера
  -сд мемориска картичка
  - пластична позадина


  Предности на 9Т:
  - чист екран без ноч
  - 30-50% побрз процесор и графичка
  - зум камера
  - подобар и погласен звучник
  - стаклена позадина

  Samsung Galaxy A50s hands-on review


  Compare Samsung Galaxy A50s vs. Xiaomi Mi 9T - GSMArena.com

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 14. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  892
  337
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Земен е од мисторе за 19.660ден.

  64 Gb верзијата.

  Батеријата и ултра широката камера беа пресудни спрема ми8.
  received_489131711675989.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Misko6000, draganamon, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...